עכו: ממצאים עתיקים מהתקופה הפרסית

עכו: ממצאים עתיקים מהתקופה הפרסית
בני נוער בחפירת שלומי מנקים פסיפס שגילו באתר
צילום: קרן קובלו-פארן, רשות העתיקות

חפירות שבוצעו במסגרת העבודות להרחבת קו הרכבת גילו כי בתקופה ההלניסטית העיר עברה מאזור תל עכו אל השטח המישורי במערב, בו היא שוכנת כיום

רשות העתיקות חשפה השבוע ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו בעכו במסגרת העבודות להרחבת קו הרכבת. הגיליון החדש של עיתון רשות העתיקות מדווח כי הממצאים התגלו בחפירות שבוצעו במערב תל עכו, כ-800 מ’ מצפון לנחל נעמן, בחודשים יולי-ספטמבר 2006 ובנובמבר-דצמבר 2008.

ילדים חופרים| צילום: קרן קובלו-פארן, רשות העתיקות
ד”ש מהעבר. ילדים חופרים | צילום: קרן קובלו-פארן, רשות העתיקות

הממצאים שבו ואישרו כי עכו היא יישוב עתיק, והאזור שנחפר היה פעיל הן בתקופה הפרסית (מאות רביעית-שישית לפני הספירה) והן בתקופות ההלניסטית והרומית. כמו כן, התגלו קברים מהתקופות הרומית והעות’מאנית. מהתקופה הפרסית נחשפו שרידי מבנה שבנייתו פיניקית, והוא נחרב לקראת סוף תקופה זו. עם זאת יצוין, כי בעבר התגלו בתחומי עכו גם ממצאים מתקופת הברונזה.

מחברי המאמר מציינים כי בין הממצאים שאותרו במהלך החפירות במערב עכו נמצאו כבשן מהתקופה ההלינסטית לצריפת כלי חרס, חרסים רבים, מטבעות שחלקם נטבעו בצור במאה הרביעית לפני הספירה, קברים מהתקופה הרומית, בהם בקבוקים ריקים, וכן קברים עתיקים של מוסלמים, אותם ניתן לזהות בזכות העובדה שהראש הונח בצד מערב, כנהוג בקבורה מוסלמית.

עוד נקבע במאמר, כי האזור שממערב לתל שימש בתקופה הרומית בית קברות: “שינוי זה קורה ביחד עם מעבר העיר מהתל אל המישור במערב, במקום שבו שוכנת העיר כיום, מעבר שהחל כנראה בתקופה ההלניסטית”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *