רה”מ והנשיא נפגשו עם שרת החוץ של אוסטרליה

רה”מ והנשיא נפגשו עם שרת החוץ של אוסטרליה

גם שר הביטחון נפגש עם ג’ולי בישופ וציין את חשיבות היחסים בין ישראל ואוסטרליה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם שרת החוץ של אוסטרליה ג’ולי בישופ (Julie Bishop) שהזמינה אותו לביקור במדינתה ואמרה: “ברצוני לנצל את ההזדמנות הזו כדי לאשר מחדש את המחויבות המוחלטת והתמידית שלנו למדינת ישראל ואת הידידות שלנו, ולהזמין אותך להגיע לאוסטרליה. אנחנו חושבים שיש חלון הזדמנויות קטן אולי בתחילת השנה הבאה, והציבור האוסטרלי יקבל אותך בחום. אנו מצפים לביקור הראשון אי פעם של ראש ממשלה ישראלי לאוסטרליה”.

רה”מ נתניהו השיב בחיוב להזמנת השרה ואמר: “ברצוני לברך אותך ולהגיד שהידידות בינינו נפלאה – של אוסטרליה, של הממשלה ושלך אישית. אנו מעריכים את ידידינו”.

גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נפגש עם בישופ וציין את חשיבות היחסים בין ישראל ואוסטרליה ואת הידידות הקרובה בין המדינות. השניים דנו על סוגיות בילטראליות ועל נושאי ביטחון גלובליים ואזוריים, ביניהם התמודדות עם הטרור העולמי והמאבק בדאעש.
השר ליברמן ציין בפגישה את הערכתה של ישראל לתרומתה של אוסטרליה לשמירה על השקט באזור באמצעות השתתפותם של חיילים אוסטרלים המשרתים בכוח המשקיפים הרב-לאומי בסיני MFO ובכוח הפיקוח על ההפרדה של האומות המאוחדות ברמת הגולן UNDOF .

השרים ליברמן ובישופ סיכמו על כך ששתי המדינות יציינו בשנה הבאה באופן חגיגי בארועים משותפים 100 שנים לקרב המוצלח של חיל הפרשים האוסטרלי בבאר-שבע, אז שיחרר הכח האוסטרלי את העיר מידי השלטון העות’מאני בעת מלחמת העולם הראשונה.
השרים ליברמן ובישופ נפגשו כבר כמה פעמים בעבר בעת כהונתו של השר ליברמן כשר החוץ והיחסים הטובים בין השניים נשמרים גם כעת.

בפגישה עם שר הבטחון | צילום אריאל חרמוני משרד הבטחון
בפגישה עם שר הבטחון | צילום אריאל חרמוני משרד הבטחון

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין נפגש אף הוא עם שרת החוץ של אוסטרליה ואמר: “הקשרים בינינו לבין העם האוסטרלי חשובים לנו מאוד. אנו מעריכים את הידידות החמה בין העמים והמדינות ורואים בה חשיבות רבה. שתי המדינות מתמודדות עם בעיות רבות”, אמר הנשיא והדגיש את הצורך להוסיף ולשתף פעולה בנושאי יזמות, סייבר, ביטחון ותחומים נוספים.

הנשיא סיים את דבריו והדגיש את חשיבות העמקת היחסים הבילטראליים בין המדינות, וציין כי ישמח לבקר באוסטרליה בעתיד הקרוב לאחר שנאלץ לדחות את ביקורו לאחרונה.

מילים חמות | צילום מארק ניימן/ לע"מ
מילים חמות | צילום מארק ניימן/ לע”מ

שרת החוץ, ג’ולי בישופ, הודתה לנשיא על קבלת הפנים החמה ואמרה: “אני שמחה מאוד לבקר בישראל שוב, זו הזדמנות עבורי לוודא שיחסינו אינם נלקחים כמובן מאליו וכי שני הצדדים ממשיכים לטפח אותם. יחסים אלו ימשיכו לשגשג כשהם מבוססים על ערכינו המשותפים. אנו מתמודדים יחד, כפי שעושות מדינות רבות, עם אתגרים רבים”.
שרת החוץ ציינה כי אוסטרליה מחוייבת לעמוד לצד ישראל בזירה הבינלאומית כאשר פעמים רבות יש החלטות המפלות את ישראל ומקודמות באופן לא הוגן כלפי ישראל.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *