פסל בנהריה לזכר אלברטו ניסמן

פסל בנהריה לזכר אלברטו ניסמן
אירוע מרגש. אירוע הצבת האנדרטה
צילום: פרטי

המשפטן היהודי שכיהן כתובע פדרלי בארגנטינה נרצח בגלל ניסיונו לחשוף את האחראים לפיגוע בבניין הקהילה היהודית

עולים מארגנטינה המתגוררים בנהריה השתתפו לפני מספר ימים בטקס חנוכת אנדרטה לזכר אלברטו ניסמן. היוזמה החלה לפני מספר שבועות, כאשר אל לשכתו של ראש העיר, ז’קי סבג, הגיעה אירינה קרוקובסקי, נציגת התאחדות עולי דרום אמריקה, המתגוררת בנהריה. היא סיפרה כי שני תורמים מארה”ב מעוניינים לתרום לעיר פסל שיצר הפסל ישראל גלמן, המנציח את עבודתו של עו”ד ניסמן, משפטן יהודי שכיהן כתובע פדרלי בארגנטינה. ניסמן נרצח בגלל ניסיונו לחשוף את האחראים לפיגוע בבניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס בשנת 1994, שבו נהרגו 85 בני אדם.

אירוע מרגש. אירוע הצבת האנדרטה|צילום: פרטי
אירוע מרגש. אירוע הצבת האנדרטה|צילום: פרטי

התורמים – תרזה רוזנפרב וד”ר דניאל דונקלמן – יהודים ממוצא דרום אמריקאי המתגוררים בארה”ב, ביקשו להביא את הפסל ולהציב אותו ליד מרתף הפעילות של ההתאחדות בנהריה. בטקס חנוכת האנדרטה שנערך בשבוע שעבר בהשתתפות סגן נשיא הקרן הקיימת לישראל, ארנן פלמן, נשיא התאחדות עולי דרום אמריקה בישראל, מריו לב, ונציג שגרירות ארגנטינה בישראל, אלברטו שוורץ, הודיע סבג כי הפסל יוצב בכניסה לגלריית מגדל המים.

סבג: “הסיפור על חייו ופועלו של עו”ד ניסמן הוא חלק מסיפורה של מדינת ישראל כולה. סיפור על גבורה והקרבה למען הכלל. על כן החלטתי כי מן הראוי שהעיר נהריה תחלוק כבוד למורשתו, ופסל לזכרו יוצב במקום של תרבות, בגלריית מגדל המים. כולי תקווה כי האפילה סביב מותו של עו”ד ניסמן תתפוגג בקרוב והדין ימוצה עם האשמים. אני מאחל למשפחתו של ניסמן בריאות ואריכות ימים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *