להחלטה הבריטית על נטישת האיחוד האירופי “אין השפעה ישירה על ישראל”

להחלטה הבריטית על נטישת האיחוד האירופי “אין השפעה ישירה על ישראל”
"כלכלת ישראל איתנה". בנימין נתניהו
צילום ארכיון: מתוך YouTube

ראש הממשלה, בנימין נתניהו קבע היום (א’) בפתח ישיבת הממשלה השבועית כי להחלטת הבריטים לעזוב את האיחוד האירופי “אין השפעה ישירה על ישראל”, כהגדרתו

נתניהו הוסיף, בין יתר הנושאים, כי בפגישותיו ברומא עם מזכיר המדינה האמריקאי, ג’ון קרי ועם ראש ממשלת איטליה, מתאו רנצי, תידון ההחלטה הבריטית לעזוב את האיחוד האירופי.

לנושא “אין השפעה ישירה על ישראל, לבד מן העובדה שאנחנו חלק מהכלכלה הגלובלית”, הדגיש ראש הממשלה.

“בסוף השבוע אני קיימתי דיון עם שר האוצר, עם נגידת בנק ישראל, עם (יו”ר המועצה הלאומית לכלכלה) אבי שמחון וגם עם אנשי המקצוע ואנשים אחרים, לדון בשאלה של ההשלכות על המשק הישראלי. אני יכול לומר דבר אחד – כלכלת ישראל איתנה. היא כלכלה חזקה, יש לה יתרות מטבע חוץ בהיקף גדול מאוד, ולכן במידה ותהיה השפעה, היא לא צפויה להיות חזקה, לבד מהטלטלה העולמית הכללית”, ניסה נתניהו להרגיע חששות מסויימות בציבור הישראלי”. “אני חושב, עם כניסה לתהליך הזה, שמצבה של ישראל הוא טוב”, סיכם ראש הממשלה.

בנוסף, התייחס ראש הממשלה להסכם המתגבש עם טורקיה, כשברקע מחאת משפחות השבויים והנעדרים הקובלים על ההקלות הצפויות לחול בעקבותיו על רצועת עזה.

“יש הרבה מיס-אינפורמציה והרבה דיס-אינפורמציה ביחס להסכם האפשרי המתגבש עם טורקיה, ולכן אני מבקש להבהיר: אנחנו ממשיכים כל העת במאמצים גלויים ומאמצים נסתרים להשיב לישראל את אורון שאול והדר גולדין ז”ל, וגם את שני הישראלים המוחזקים בעזה. אנחנו נמצאים בקשר רצוף עם המשפחות, ואנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שנחזיר את הבנים הביתה”, טען נתניהו.

"כלכלת ישראל איתנה". בנימין נתניהו | צילום ארכיון: מתוך YouTube
“כלכלת ישראל איתנה”. בנימין נתניהו | צילום ארכיון: מתוך YouTube

בין יתר הנושאים, נתניהו הודיע על כוונתו להגדיל את שיתוף הפעולה עם מדינות אפריקה.

“הממשלה תדון היום בתוכנית להגדלת שיתוף הפעולה בין ישראל לאפריקה. כידוע לכם, בימים הקרובים אני אצא לביקור בארבע מדינות באפריקה. זה חלק ממאמץ גדול מאוד שלנו לחזור לאפריקה בגדול. זה חשוב לחברות ישראליות, זה חשוב למדינת ישראל, זה חשוב גם למדינות אפריקה. אנחנו מייצבים פה או מעבירים פה מכשיר חשוב להתחיל את התהליך הזה, שאין לי ספק שיילך ויתרחב במהלך השנים הקרובות”, קבע ראש הממשלה.

אגב הודעתו על יציאתו הקרובה לרומא, לפגישות עם קרי ועם רנצי, ראש הממשלה המשיך והאשים את יו”ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן בהכשלת אפשרות לחידוש המשא ומתן הישיר בין ישראל לפלסטינים ובאי “רצונו” של אבו מאזן, כהגדרת נתניהו, בשלום עם ישראל.

“אני יוצא היום לרומא, שם אפגש עם שר החוץ האמריקני, מזכיר המדינה קרי, ועם ראש ממשלת איטליה, מתאו רנצי. אנחנו נדון בתהליכים האזוריים, בשאלת הביטחון, בתהליך עם הפלסטינים, וכמובן גם בנושאים אחרים.
ביחס לתהליך עם הפלסטינים, אני חושב שאבו מאזן הוכיח שוב בשבוע האחרון לכל העולם שהוא איננו מעוניין במשא ומתן ישיר עם ישראל. גרוע מזה, הוא גם הפיץ שקרים נתעבים על מדינת ישראל ועל היהדות. הוא אומנם מיהר להתנצל, חצי התנצלות בשפה רפה, אבל הדברים שהוא אמר שם תואמים את הדברים הקשים שהוא אמר עלינו בהזדמנויות אחרות, כולל בעצרת האו”ם. לכן, אני חושב שאנשים יכולים להסיק מזה מי רוצה לקדם שלום ותהליך שלום – ומי אינו רוצה”, הדגיש נתניהו.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *