“שיתוף הפעולה עם מצרים זה נכס ביטחוני ובינלאומי למדינת ישראל”

“שיתוף הפעולה עם מצרים זה נכס ביטחוני ובינלאומי למדינת ישראל”
"התקרבות חשובה בין ישראל למצרים". בתמונה: בנימין נתניהו
צילום: מתוך YouTube

כך קבע ראש הממשלה, בנימין נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד, כיממה לאחר שנפגש עם שר החוץ המצרי, סאמח שוכרי, בלשכתו בירושלים

במהלך דבריו בפתח ישיבת סיעתו, הליכוד, קבע ראש הממשלה, בנימין נתניהו כי “שיתוף הפעולה עם מצרים זה נכס ביטחוני ובינלאומי למדינת ישראל”.

נתניהו הוסיף כי ביקורו של שוכרי בארץ אתמול (א’), ביקור רשמי ראשון של שר חוץ מצרי בישראל מזה כ-9 שנים, מסמל “התקרבות חשובה בין ישראל למצרים, כשאנחנו מסתכלים על האזור, האתגרים וההזדמנויות”.

“אני נועדתי אתמול עם שר החוץ של מצרים, סאמח שוכרי. שוחחנו ארוכות על שורת נושאים בעלי חשיבות עליונה למדינת ישראל, גם נושאים שקשורים באזור, בקידום השלום והיציבות, גם בינינו לבין הפלסטינים וגם מול מדינות אחרות”, אמר ראש הממשלה.

“בצד הפעילות הזאת עם המדינות בסביבתנו המיידית, אנחנו פועלים להרחיב את הנגישות ואת היחסים של ישראל עם מדינות בחמש יבשות”, הוא הוסיף.

"התקרבות חשובה בין ישראל למצרים". בתמונה: בנימין נתניהו | צילום: מתוך YouTube
“התקרבות חשובה בין ישראל למצרים”. בתמונה: בנימין נתניהו | צילום: מתוך YouTube

“אני מציין את זה כדי להבין שיש כאן פעילות ענפה: קודם כל עם המעצמות הגדולות של אסיה – סין, הודו, יפן, וייטנאם, קוריאה. עם כולן אנחנו מהדקים את הקשרים וחותמים איתם על הסכמים חדשים, חלקם מרחיקי לכת. עם רוסיה, עם מדינות מזרח הים התיכון – קפריסין, יוון ועכשיו טורקיה. עם מדינות באמריקה הלטינית ולאחרונה במסע חשוב מאוד באפריקה”, קבע נתניהו, בהוסיפו כי 7 מנהיגים מ-7 מדינות אפריקה עימם נפגש “הצהירו על כוונתם להביא את ישראל למעמד ‘משקיף’ בארגון איחוד אפריקה, שיש בו 54 מדינות”.

“צריך להבין שהרוב האוטומטי נגד ישראל בפורומים בינלאומיים נשען קודם כל על הגוש של המדינות האפריקניות ובמידה מסוימת גם על גוש המדינות באמריקה הלטינית. במידה שאנחנו מצליחים לסדוק את זה, הדבר הזה משנה את מעמדנו הבינלאומי בכל מיני פורומים שמקבלים החלטות בעניין מדינת ישראל וצה”ל”, הדגיש ראש הממשלה.

במקביל, היום (ב’) נפגש נתניהו עם ראש ממשלת בריטניה ושליח הקוורטט למזרח התיכון לשעבר, טוני בלייר.

בפגישה השתתף גם שליחו המדיני של ראש הממשלה, עו״ד יצחק מולכו.

“אתה עוזר לכולנו, בניסיון לזוז קדימה ולחפש שלום וביטחון במזרח התיכון”, אמר נתניהו לבלייר בהזדמנות הצילום המשותפת.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי “שני האישים שוחחו על עתיד הביטחון והשלום באזור”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *