תירוץ מקורי: “עברתי תאונת דרכים”

תירוץ מקורי: “עברתי תאונת דרכים”
להגביר דיווחי אמת. ביקורת מס
איור המחשה: pixabay.com

אנשי רשות המיסים פשטו על בתי עסק בצפון כדין וקיבלו שלל הסברים שונים ומשונים

אנשי רשות המיסים ערכו בשבוע האחרון מבצע במהלכו הם פקדו 92 עסקים, ממגוון תחומים, בסח’נין וביישובים נוספים בגליל. כ-20 אחוז מהעסקים שנבדקו, לא רשמו הכנסות כדין.

בחנות נעליים בסחנין מצאו המבקרים כי כל הכספים ששולמו ביום הביקורת לא נרשמו. בעל העסק הסביר “שכחתי את הפנקסים בבית”. ובחנות למוצרי חשמל בשפרעם בה לא נרשמה קניית ביקורת שמעו המבקרים את ההסבר הבא “בן דודי החליף אותי והוא לא יודע לכתוב”.

בחנות פרחים באחד הישובים הסמוכים לכרמיאל, נערכה קניית ביקורת מספר ימים לפני המבצע. כאשר הגיעו המבקרים אל החנות ביום המבצע הם גילו הכנסות לא רשומות בהיקף של כ-3,500 שקל. בעל החנות הסביר “ביום שאתם קניתם לא אני הייתי פה וגם לא ידעתי שצריך לרשום צ’קים וכרטיסי אשראי”.

להגביר דיווחי אמת. ביקורת מס|איור המחשה: pixabay.com
להגביר דיווחי אמת. ביקורת מס|איור המחשה: pixabay.com

בעסק לאספקה טכנית בסח’נין נמצאו הכנסות לא רשומות של כ- 700 שקל. הדבר התברר התברר בעקבות קניית ביקורת שהתקיימה מספר ימים לפני כן. בעל החנות טען “עברתי תאונת דרכים”. בחנות בגדים בשפרעם לא נרשמה קניית ביקורת ובעל החנות סיפק הסבר מקורי במיוחד – “קניתם מוצרים חדשים, עדיין לא שמתי עליהם קוד”.

לצד מבצע הביקורת ערך משרד מס הכנסה נצרת פעילות אכיפה במסגרתה עוקלו 4 כלי רכב של חייבי מס ונחקרו סרבני הגשת דוחות והצהרות הון, כמו-כן, נחקרו כ-70 עצמאים ובעלי חברות שלא העבירו כספי ניכויים ומקדמות, ובעקבות חקירתם הם שילמו את חובם בסך של כ- 5.5 מיליון שקל.

ממס ההכנסה נמסר, כי המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המיסים נגד מעלימי מס והון שחור. מנהל הרשות, משה אשר, כך נמסר, הנחה את המשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *