לראשונה: תוכנית אסטרטגית כוללת לבניין עתודות ניהוליות ומקצועיות לכלל מגזר משרתי הציבור

לראשונה: תוכנית אסטרטגית כוללת לבניין עתודות ניהוליות ומקצועיות לכלל מגזר משרתי הציבור
"'עתודות לישראל' תיצור רצף של תכניות עתודה ניהוליות ומקצועיות ותכשיר בעלי תפקידים שיתמודדו בעתיד על איוש משרות מפתח בשירות הציבורי". בתמונה: ממשלת ישראל הנוכחית בעת הקמתה
צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה

ממשלת ישראל אישרה לראשונה תוכנית אסטרטגית כוללת לבניין עתודות ניהוליות ומקצועיות לכלל מגזר משרתי הציבור. המטרה המוצהרת: שיפור השירות לאזרחים

הממשלה החליטה היום (א’) בבוקר לאמץ את המלצות דו”ח “עתודות לישראל”.

המדובר בתוכנית אסטרטגית שהוכנה על ידי צוות מקצועי ובין-משרדי, בראשות המשנה למנכ”ל משרד ראש הממשלה, יוסי קטריבס, ובהשתתפות נציגים ממשרדי האוצר, הבריאות, החינוך, הרווחה והפנים.

תוכנית זו נחשבת לראשונה מסוגה לבניין עתודות ניהוליות ומקצועיות בכלל מגזר משרתי הציבור, בדגש על המערכות העיקריות הנותנות שירותים לאזרח: מערכות החינוך, הבריאות, הרווחה והשלטון המקומי.

"'עתודות לישראל' תיצור רצף של תכניות עתודה ניהוליות ומקצועיות ותכשיר בעלי תפקידים שיתמודדו בעתיד על איוש משרות מפתח בשירות הציבורי". בתמונה: ממשלת ישראל הנוכחית בעת הקמתה | צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה
“‘עתודות לישראל’ תיצור רצף של תכניות עתודה ניהוליות ומקצועיות ותכשיר בעלי תפקידים שיתמודדו בעתיד על איוש משרות מפתח בשירות הציבורי”. בתמונה: ממשלת ישראל הנוכחית בעת הקמתה | צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה

הנחת היסוד בבסיס הדו”ח הינה שבעידן של צורך בהתמודדות עם אתגרי ההווה והעתיד נדרשת רשת של משרתי ציבור, הפועלים יחדיו, כדי להניע את הארגונים ואת התהליכים המשמעותיים במקצועיות, בערכיות, בממלכתיות, במוכוונות לאזרח ולטובת הכלל ובראייה ארוכת טווח.

צוותי עבודה ייעודיים בחנו את מערכות החינוך, הבריאות, הרווחה והשלטון המקומי המעסיקות כ-85% מכוח האדם במגזר משרתי הציבור. בהתאם לממצאים הצוות המליץ להקים במהלך שנת 2016 תוכניות עתודה ניהולית לדרגי ביניים במערכות הללו. כמו כן, המליץ הצוות שיעד משמעותי של “עתודות לישראל” יהיה שאיפה לייצוג מלא ככל הניתן של כלל האוכלוסיות בישראל בתוכניות העתודה השונות, בדרך להשתלבותן בכלל תפקידי הניהול הבכיר במגזר משרתי הציבור.

“‘עתודות לישראל’ תיצור רצף של תכניות עתודה ניהוליות ומקצועיות ותכשיר בעלי תפקידים שיתמודדו בעתיד על איוש משרות מפתח בשירות הציבורי. הרצף המתחיל באתוס מְשָרֵת הציבור, עובר בערוצי הזנת מצוינות, עובר דרך תכניות צוערים, נמשך בתכניות עתודה המכשירות דרגי ביניים ומגיע עד תכניות מנהיגות מערכתית לסגל בכיר במגזר משרתי הציבור”, נמסר והובטח מצד לשכת ראש הממשלה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו קבע במקביל כי “זהו דבר מאוד מבורך. מבינים שיש כאן שינוי בתרבות הניהול וזה דבר חשוב מאוד”.

מנכ”ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר מסר כי “תוכנית ‘עתודות לישראל’ נועדה לשפר את איכות הניהול במערכות החשובות ביותר שמשרתות את האזרח הישראלי. זה צעד נוסף במאמץ להפוך את השירות הציבורי למערך מתקדם הדואג להצמיח את דור העתיד של מנהליו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *