אונסק”ו העניק פרס למוזיאון היהודי ברוסיה

אונסק”ו העניק פרס למוזיאון היהודי ברוסיה
פרס מפתיע. הרב לאזאר ונשיא רוסיה
צילום: יח"צ

המוזיאון הוקם בעידוד ממשלת רוסיה והנשיא פוטין גם ביקר במקום שלוש פעמים

ארגון אונסק”ו העניק פרס בסך 100 אלף דולר למוזיאון היהודי במוסקבה. את הפרס קיבל נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה הרב אלכסנדר ברדה.

המוזיאון היהודי הוקם בסיוע נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, והוא ממוקם בסמוך למרכז היהודי ובית הכנסת המרכזי “מארינה רושצ’ה” שבמרכז מוסקבה. במוזיאון מוצגת היהדות וחיי היהודים, החל מבריאת העולם ועד לימינו.

נשיא רוסיה ביקר במוזיאון עצמו כבר שלוש פעמים, ואחת מהן היתה בעת שהעביר את “ספריית שניאורסון” המפורסמת אל המוזיאון היהודי. מאז נפתח המקום, לפני כארבע שנים, ביקרו בו כבר מאות אלפי איש, ובהם כל בתי הספר הממלכתיים במוסקבה.

פרס מפתיע. הרב לאזאר ונשיא רוסיה|צילום: יח"צ
פרס מפתיע. הרב לאזאר ונשיא רוסיה|צילום: יח”צ

הרב הראשי של יהודי רוסיה, בערל לאזאר, הופתע מקבלת הפרס, לאחר שבחודש שעבר, לאחר החלטת אונסק”ו בעניין הכותל המערבי, הוא אמר: “ההחלטה בעניין ירושלים מולידה חשד, כי לנציגי העמים בארגון יש חסרים ניכרים בידע זה. ספרי קודש של היהודים וכן של הנוצרים, מביאים הוכחות לכך שירושלים היא העיר הקדושה ליהודים. גם אם הנציגים של אונסק”ו לא מכירים בסמכותם של ספרים אלה – לפחות עליהם להתעניין בתוצאות החפירות הארכיאולוגיות בירושלים. התוצאות האלה מעידות על כך, שירושלים במשך אלפי שנים היא המרכז הרוחני הבלתי ניתן לערעור של היהדות, ושל האמונה והמסורת שלנו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *