“בולגריה תהיה פלטפורמה למימוש האינטרס הישראלי”

“בולגריה תהיה פלטפורמה למימוש האינטרס הישראלי”
"עלינו, על כולנו, לעמוד איתנים יחד ולהבהיר מעל לכל במה, שניאבק ונכה בטרור ובתומכיו בכל מקום". בתמונה: ריבלין בביקור ממלכתי בסופיה, בולגריה
צילום: חיים צח, לע"מ


רצון זה הובע היום (ה’) על-ידי נשיא בולגריה, רוסן פלבנלייב, במהלך פגישה עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין

“ישראל היא פרטנר אסטרטגי ויש פוטנציאל עצום לשיתוף פעולה בין המדינות במגוון תחומים בהם היי-טק, אלקטרוניקה, אנרגיה, חקלאות ועוד”, הדגיש היום (ה’) נשיא בולגריה, רוסן פלבנלייב, במעמד התחלת הביקור הממלכתי של נשיא המדינה, ראובן ריבלין בבולגריה.

“אנחנו נוסיף ונפתח את העסקים בין המדינות, נכונן פרויקטים חדשים שיעניקו אפשרויות רבות גם לבולגריה וגם לישראל. נשמח לראות יותר ויותר בולגרים מבקרים בישראל. אנחנו רואים בישראל ספק פוטנציאלי של גז לאזורינו. לאור המיקום האסטרטגי שלנו נוכל לספק לאירופה גז מישראל. אנחנו רוצים להיות לעזר לישראל באירופה ומקווים שבולגריה תהיה פלטפורמה למימוש האינטרס הישראלי. הידידות ביני לבין הנשיא חזקה וזה ימשיך וישרת את שני העמים”, התחייב בנוסף הנשיא הבולגרי.

בפתח דבריו, הודה ריבלין לנשיא בולגריה על קבלת הפנים החמה, וציין את עוצמת היחסים בין העם היהודי והעם הבולגרי לאורך השנים ואת הצורך בעמידה בינלאומית של כלל האומות כנגד הטרור.

נשיא המדינה הדגיש את תמיכתה של בולגריה במדינת ישראל עם הקמתה ואת עמידת העם הבולגרי לצד הקהילה היהודית בתקופת השואה והדגיש כי ״לא נשכח גם את המקלט שהענקתם לבני עמנו בשואה הנוראה, בה נרצחו שישה מיליון מאחינו ואחיותינו, בתקופה החשוכה ביותר שידעה אירופה. 48 אלף יהודים שרדו את השואה בזכות גבורת הבולגרים, ועמידתם נגד הנאצים”.

באותה נשימה, תבע ריבלין מאבק בטרור והכאתו בכל מקום ברחבי הגלובוס.

“גם בימים אלו אנו עדים לעמידתכם מול להבות השנאה והטרור שפגעו גם בבולגריה”, אמר הנשיא והוסיף: “הלהבות שלא הותירו אף אומה חסינה נגדן בשנים האחרונות. עלינו, על כולנו, לעמוד איתנים יחד ולהבהיר מעל לכול במה, שניאבק ונכה בטרור ובתומכיו בכל מקום אליו ינסו להגיע ואל כל מקום בו ינסו להסתתר”.

"עלינו, על כולנו, לעמוד איתנים יחד ולהבהיר מעל לכל במה, שניאבק ונכה בטרור ובתומכיו בכל מקום". בתמונה: ריבלין בביקור ממלכתי בסופיה, בולגריה | צילום: חיים צח, לע"מ
“עלינו, על כולנו, לעמוד איתנים יחד ולהבהיר מעל לכל במה, שניאבק ונכה בטרור ובתומכיו בכל מקום”. בתמונה: ריבלין בביקור ממלכתי בסופיה, בולגריה | צילום: חיים צח, לע”מ

לאחר הפגישה עם פלבנלייב, המשיך הנשיא לפגישת עבודה עם ראש ממשלת בולגריה, בויקו בוריסוב.

מלשכתו של ריבלין נמסר כי “בפגישתם דנו השניים ארוכות במצב המדיני במזרח התיכון בדגש על התפשטות דאע”ש כתופעה. כמו כן, דנו השניים בקליטת הפליטים הסורים העושים דרכם גם לאירופה וכן בתמיכה לה זוכה הטרור ממדינות כאיראן”.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

  1. דודו

    והעיקר אומרים שישראל מבודדת בעולם.
    שטויות, מדינות רבות מתקרבות אלינו ורצות ולחמם את היחסים. אמנים רבים מגיעים למדיתנו הקטנטונת בכל קיץ.
    מי שמחרים אותנו אלה בעיקר אנארכיסטים שמאלנים ואנשטישמיים.

    תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *