“החלטת אונסק”ו היא שטות מוחלטת”

“החלטת אונסק”ו היא שטות מוחלטת”
"הזמן הולך ואוזל". נתן שרנסקי בכנסת
צילום: יצחק הררי

את הדברים אמר נתן שרנסקי בכנסת, לרגל כינוס חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית

בכנסת נערך אירוע מיוחד לכבוד חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית. יו”ר הסוכנות נתן שרנסקי אמר: “כולנו מסכימים שהחלטת אונסק”ו על זיקת העם היהודי לירושלים היא שטות מוחלטת, אבל לא ייתכן שיש מי שכאן, בכנסת, לא מכיר בחשיבות הכותל לחלקים גדולים ומשמעותיים בעם היהודי. אומרים לנו, ‘תנו זמן לפתרון’ ואנחנו עם למוד סבלנות לאורך אלפי שנים – אבל הזמן הולך ואוזל”.

"הזמן הולך ואוזל". נתן שרנסקי בכנסת|צילום: יצחק הררי
“הזמן הולך ואוזל”. נתן שרנסקי בכנסת|צילום: יצחק הררי

יו”ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין שפתח את האירוע, אמר: “ללא קשר להחלטות השערוריות האחרונות של אונסק”ו שמנסות לשכתב אלפי שנות היסטוריה יהודית וגעגועים. אנו חייבים למצוא דרך שתכיר ותכבד את ההבדלים בינינו, לא מועיל למתוח ביקורת על ישראלים הדבקים ביהדות אורתודוכסית ולא עוזר לישראלים להעביר ביקורת על רפורמים או קונסרבטיבים. כאשר אנו עושים זאת, אנו רק מחלישים את הקשר בינינו”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: “הייתי רוצה לראות יותר דוברי עברית בקהילות היהודיות, יותר עולים לישראל. לפעילות שלכם יש חשיבות גדולה אבל יש לשים דגש על תוצאות שיושגו. ויש לנו הזדמנות מצוינת לכך כי ישראל מעולם לא הייתה כה חזקה. סייעו לנו מול ה DBS ועשו אתם דה לגיטימציה לכול מי שעושה לנו דה לגיטימציה. אני רוצה לגייס אתכם למען האמת ולמען ההשפעה של ישראל בכול אחת ממדינותיכם. אני סבור שישראל היא בית לכול היהודים וכול יהודי צריך להרגיש בנוח בישראל. זה לא תמיד פשוט. תהיו חלק מסיפורה של המדינה המופלאה שלנו, מדינת ישראל, וספרו את סיפורה ליהודים וללא יהודים בכול רחבי העולם”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *