גיאורגיה: זכיות לישראל באולימפיאדה לכימיה

גיאורגיה: זכיות לישראל באולימפיאדה לכימיה
כבוד. הנשיא וחברי המשלחת האולימפית במדעי המחשב
צילום: לע"מ

נשיא המדינה אמר לזוכים: ״השתתפותכם המכובדת באולימפיאדת הכימיה וזכייתכם במדליות, היא אות כבוד למדינת ישראל כולה״

“אתם הנוער הנפלא, ואנשי החינוך והמדע, מצמיחים לנו ערכים של מצוינות ושל כבוד הדדי, מצמיחים לנו עתיד של תקווה במעבדות ומחוצה להן, אנחנו גאים בכם”

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אירח בלשכתו את אלופי אולימפיאדת הכימיה, הלא היא ה”כימיאדה”. המשתתפים, תלמידי כיתות י”א-י”ב, זכו לייצג את ישראל בתחרות העולמית לאחר שהשתתפו בתחרות הארצית לכימיה וגברו על כששת אלפים תלמידים שהתחרו מרחבי הארץ.

כבוד. הנשיא וחברי המשלחת האולימפית במדעי המחשב|צילום: לע"מ
כבוד. הנשיא וחברי המשלחת האולימפית במדעי המחשב|צילום: לע”מ

התחרות נערכת בתמיכת משרד החינוך ובשיתוף החברה הישראלית לכימיה והפקולטה לכימיה בטכניון. במפגש, שוחחו עם הנשיא רון סולן, תלמיד כיתה י”א מהרצליה שזכה במדליית כסף ורינה סבוסטיאנוב, תלמידת כיתה י”א מאשדוד, שזכתה במדליית ארד. עוד השתתפו במפגש חברי המשלחת איתי צביאלי, תלמיד כיתה י”ב מחיפה, אופיר שמולי, תלמיד כיתה י”א מירושלים וגיא הרדוף, תלמיד כיתה י”ב, מעין חרוד מאוחד, ראש המשלחת פרופ’ זאב גרוס המרכז את התכנית מטעם הטכניון ויו”ר המזכירות הפדגוגית של משרד החינוך ד”ר משה וינשטוק.

הנשיא אמר לחברי המשלחת: “המשאבים היחידים העומדים לרשותנו הם החתירה למצוינות, תשוקת הידע והנכונות לעבודה קשה ומתמדת. השתתפותכם המכובדת באולימפיאדת הכימיה וזכייתכם במדליות, היא אות כבוד למדינת ישראל כולה”.

רינה סבוסטיאנוב, תלמידת כיתה י”א מאשדוד, שזכתה במדליית הארד, סיפרה לנשיא כי הייתה הנערה היחידה מהמשלחת הישראלית ולכן ישנה עם עוד שלוש נערות מרוסיה, קוסטה ריקה ותאילנד. לדבריה: “חלקנו נושאים רבים, כולנו עברנו תהליך מאוד דומה של למידה, של אהבה למקצוע, והמנטורים שתמכו בנו חיכו לנו בסיום כל יום. יש הסכמה שעל כימיה לא מדברים אחרי שעות התחרות. נמנענו גם מלדבר על פוליטיקה.״

הנשיא חייך ואמר: ״אז כדי לייצר כימיה לא דיברתן על כימיה…״

גם שר החינוך נפתלי בנט בירך את המשלחת האולימפית למדעי המחשב ואמר: “תלמידי ישראל מגיעים פעם אחר פעם להישגים בין לאומיים שמביאים כבוד וגאווה גדולה למדינת ישראל בתחרויות המדעים. להצליח ולזכות בהישגים בדבר שהוא גם התחביב של התלמיד זו הנוסחה להצלחה. בשנה הבאה נמשיך בתכנית הלאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה כדי שתלמידות ותלמידים נוספים מכל הארץ ייחשפו לנפלאות המדעים״.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *