“חזרו לעסוק במשברי בריאות אמיתיים במקום לקבל החלטות אבסורדיות”

“חזרו לעסוק במשברי בריאות אמיתיים במקום לקבל החלטות אבסורדיות”
"החמאס והג'יהאד האיסלמי אשר צריכים להיות במוקד הגינוי שלכם". יאיר לפיד
צילום ארכיון: מתוך YouTube


במילים תקיפות אלו בחר להשתמש יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, ח”כ יאיר לפיד בעקבות האשמות קשות של ארגון הבריאות העולמי את ישראל ואת מדיניותה

חבר ועדת חוץ ובטחון ויו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, ח”כ יאיר לפיד, שיגר הבוקר (ה’) מכתב בהול למנכ”לית ארגון הבריאות העולמי, ד”ר מרגרט צ’אן, והפציר בה לבטל החלטות אנטי-ישראליות שקיבל ארגונה, ו”ולחזור לעסוק במשברי בריאות אמיתיים”, כהגדרתו.

בכינוס השנתי של ארגון הבריאות העולמי שנערך אמש בז’נבה, קיבל הארגון שורת החלטות נגד ישראל וגינה אותה על לחימה בשטח בתי חולים, פגיעה באוכלוסייה אזרחית ועל “כיבוש הגולן”. ישראל הייתה המדינה היחידה בעולם אותה החליט הארגון לגנות במסגרת הכינוס השנתי שלו. בריטניה, צרפת, גרמניה ומדינות אירופאיות נוספות הצביעו בעד ההחלטות והגינוי, ארה”ב, קנדה ואוסטרליה התנגדו.

“ארגון הבריאות העולמי מצטרף למועצת זכויות האדם של האו”ם ואונסק”ו שהפכו לארגונים שמנוצלים על ידי גורמים המבקשים לפגוע ולבודד את מדינת ישראל באמצעות מסע דה-לגיטימציה. הקמפיין המתוזמר הזה נגד המדינה היהודית היחידה בעולם הוא לא פחות מביטוי מודרני של האנטישמיות”, כתב לפיד במכתבו.

"החמאס והג'יהאד האיסלמי אשר צריכים להיות במוקד הגינוי שלכם". יאיר לפיד | צילום ארכיון: מתוך YouTube
“החמאס והג’יהאד האיסלמי אשר צריכים להיות במוקד הגינוי שלכם”. יאיר לפיד | צילום ארכיון: מתוך YouTube

במכתבו, פירט לפיד את המקרים בגינם החליט ארגון הבריאות העולמי לגנות את ישראל והסביר מדוע ההחלטות שהתקבלו נובעות “ממניעים אנטישמיים ואינן מבוססת על העובדות”, כהגדרתו.

כך, תקף לפיד את הארגון על ההחלטה לגנות את ישראל על פעילות בשטח בית חולים בחברון, במקום לגנות את ארגוני הטרור המשתמשים במרכזים רפואיים כבסיסי טרור.

“ברור מאליו כי ישראל מעדיפה שלא לפעול בתוך או מסביב לבתי חולים, אבל במקרה שבו מחבלים פלסטינים משתמשים במרכזים רפואיים על מנת לתכנן התקפות נגד אזרחים ישראלים אז אין לנו ברירה אלא לנהוג כך כדי להגן על אזרחינו. האשמה במקרה הזה צריכה להיות מופנית כלפי אלו המנצלים מתקנים רפואיים והופכים אותם למתקנים צבאיים. אלו הם החמאס והג’יהאד האיסלמי אשר צריכים להיות במוקד הגינוי שלכם”, תבע לפיד מארגון הבריאות העולמי.

“במהלך המבצע האחרון נגד ארגוני הטרור ברצועת עזה, ישראל מצאה את עצמה פעם נוספת מתמודדת עם אויב שאין לו גבולות ומעצורים בניסיונות להרוג ולפצוע ישראלים רבים ככל האפשר. המחבלים הפלסטינים חשפו היעדר מוחלט של כללי המוסר כאשר השתמשו בבתי חולים כמטה טרור ובמרכזים רפואיים כבסיסים לטילים ורקטות. ישראל, בינתיים, הקימה בית חולים שדה בגבול רצועת עזה על מנת לטפל באזרחים פלסטינים פצועים”.

לפיד תקף את ההחלטה של הארגון להגדיר את ישראל “כובשת ברמת הגולן” בזמן שבסוריה נרצחים מאות אלפי אזרחים וקבע כי “ההחלטה האבסורדית ביותר של הארגון בראשו את עומדת, היא הביקורת שהופנתה כלפי ישראל על ‘כיבוש רמת הגולן’. הביקורת מוכיחה עד כמה ההחלטה שלכם אינה מבוססת על עובדות אלא רק על שנאה ליהודים ולמדינה היהודית. מעבר לגבול, בסוריה, מאות אלפים נרצחו ועוד מיליונים נאלצו לברוח מבתיהם. פצצות נופלות מהשמים על בתי חולים ורופאים מסומנים כמטרות באופן שגרתי כחלק מההתקפות על אוכלוסיות אזרחיות. בעוד הקטל בסוריה נמשך ללא הפוגה ומחבלים מבצעים מעשי זוועה שלא יתוארו ברחבי האזור, בעיקר בעיראק, ישראל מטפלת בשקט בפצועים מסוריה. הם מובאים אל הגבול, נאספים על ידי צה”לונלקחים לבתי חולים בישראל שם הם מקבלים טיפול רפואי מהמדרגה הראשונה”.

“פעולות הומניטריות אלו נעשות, רק בגלל שזה הדבר הנכון לעשות”, הוסיף וכתב יו”ר ‘יש עתיד’.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *