פגישה משותפת לנתניהו ואובמה

פגישה משותפת לנתניהו ואובמה

הערב, לאחר נאומו האחרון לקדנציה בוועידת האו”ם, ייפגש נשיא ארצות הברית, ברק אובמה עם ראש המשלה, מר בנימין נתניהו.

זו הייתה מערכת יחסים ארוכת שנים ורבת תהפוכות בין ברק אובמה לבנימין נתניהו. מערכת יחסים שבה למומחים בשפת הגוף היה הרבה מה לנתח ולהגיד. הערב, רגע לפני שהנשיא האמריקני מעביר את תפקידו לבאים אחריו, הם צפויים להיפגש שוב ולהחליף חיוכים. מתחת לפני השטח, קיים מתח רב, במיוחד לאור נאומו של אובמה שדיבר כנגד בניית ישראל בהתנחלויות. “ישראל לא יכולה לכבוש אדמה פלסטינית ולהתנחל בו”, אמר נשיא ארצות הברית.

הפגישה שתתקיים במלונו של אובמה, צפויה להיות קצרה במיוחד, היא תוזמנה לכשעה. אולם גם כפגישה קצרה היא דרמטית במקצת ובישראל משווים לה חשיבות רבה, שכן היא עתידה לקבוע כיצד יתווה הנשיא את האסטרטגיה הנוגעת לסכסוך הישראלי פלסטיני בחודשים שנותרו לו בבית הלבן.

נאום אובמה באו”ם

במסגרת הפגישה המשותפת, נתניהו יודה לעמיתו על הסיוע הנדיב שאישרה ארצות הברית להעביר לישראל.

ערב המראתו אמר נתניהו “אנחנו בתוך שבוע מדיני חשוב מאוד למדינת ישראל. אני יוצא עכשיו לארצות הברית, אני אפגש שם תחילה עם הנשיא אובמה ואני אודה לו על הסיוע הביטחוני הגדול והחשוב למדינת ישראל לעשור הקרוב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו  ורעייתו גב' שרה נתניהו בשדה התעופה בן גוריון לפני יציאתם לביקור בארצות הברית Photo by Kobi Gideon / GPO
ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו גב’ שרה נתניהו בשדה התעופה בן גוריון
לפני יציאתם לביקור בארצות הברית
Photo by Kobi Gideon / GPO

נתניהו צפוי לשאת דברים בעצרת האו”ם, וכבר פירט מהו תוכנו של הנאום שהכין אגיד שם את דברה של ישראל, את האמת של ישראל, את הצדק של ישראל, וגם את הגבורה של ישראל – הגבורה של החיילים והחיילות שלנו, של השוטרים והשוטרות שלנו, של האזרחים והאזרחיות שלנו, שנאבקים מאבק בלתי מתפשר בטרור האכזר.

אני מצפה מהקהילה הבינלאומית אמת מידה אחידה במלחמה בטרור. כל הקהילה הבינלאומית אומרת היום שצריך להילחם בטרור בנחישות ובאופן בלתי מתפשר. ובכן, הם חייבים לתמוך גם במאבק הנחוש והבלתי מתפשר בטרור, והבהירות המוסרית הזאת נחוצה כדי להילחם בטרור וגם כדי לנצח אותו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *