נתניהו לפוטין: רמת הגולן תישאר תחת ריבונות ישראלית

נתניהו לפוטין: רמת הגולן תישאר תחת ריבונות ישראלית
ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין
צילום VIsraeliPM


ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, זאת כדי לחזק את התיאום הביטחוני בין שתי המדינות. נתניהו הציג את הקווים האדומים שישראל תמשיך לשמור עליהם: פעולות למניעת העברת נשק מתקדם מאירן ומסוריה לחיזבאללה בלבנון ומניעת הקמת חזית טרור נגד ישראל מרמת הגולן.

בפגישות הקודמות שלנו” אמר נתניהו “הצגתי בפניך את המדיניות הביטחונית שלנו בגבולנו הצפוני. לישראל יש קווים אדומים ברורים לצורכי הגנה עצמית. ראשית, אנחנו פועלים כמיטב יכולתנו למנוע העברת נשק מתקדם מאיראן ומסוריה לחיזבאללה בלבנון. שנית, אנחנו פועלים כדי למנוע הקמת חזית טרור נוספת נגדנו מרמת הגולן. אלה קווים אדומים, ואנחנו נמשיך לשמור עליהם”.

באשר לרמת הגולן הדגיש ראש הממשלה כי מדינת ישראל איננה מוכנה לחזור לימים שמהם ירו על ישובי הארץ ממרומי הגולן, וכי עם הסדר או בלי הסדר, רמת הגולן תישאר תחת ריבונות ישראלית.

דבריו של נתניהו הנם תגובה לאמירות הנשמעות מכיוונו של נשיא סוריה, באשר אסד, הדורש כי הסעיף הראשון בשיחות ההסדרה יעסוק בויתורה של ישראל על רמת הגולן. אמש טרם הפגישה עם נתניהו, ציין נשיא רוסיה, כי התמיכה הצבאית של מדינתו סייעה במניעת התפוררות הממשל בסוריה.

במסגרת הביקור הוא הודה לנשיא סוריה באופן אישי על המאמץ לקדם את נושא הסכם הפנסיות ההולך ומתגבש בין שתי המדינות. וכן הודה לו על הברכות לחג הפסח. “אני מבקש גם להודות לך על הברכות לחג הפסח” אמר נתניהו למארחו “זהו חג החירות שלנו, ובחג יישבו כל בית ישראל לשולחן הסדר לרבות למעלה ממיליון ישראלים דוברי רוסית שהם קשר חי בין שני עמינו. אז אני מבקש גם לברך את יהודי רוסיה ואת כלל בית ישראל בעולם בחג פסח שמח.
לסיום הוא הודה לו שוב על ידידותו וציין כי היא חשובה לאינטרסים של שני העמים.

בפגישה, השתתפו גם השר זאב אלקין, מפקד חיל האוויר וממלא מקום ראש המל”ל


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *