ראש הממשלה: “כוח החיים סוחף אותנו קדימה”

ראש הממשלה: “כוח החיים סוחף אותנו קדימה”
"באנטבה הצדק גבר על הרשע, ובגלל סיבה פשוטה זו המבצע זכה לאהדת העולם ולתהילת עולם". נתניהו היום (ב') בטקס באוגנדה
צילום מסך: מתוך עמוד הטוויטר של ראש ממשלת ישראל

בטקס לציון 40 שנים ל’מבצע אנטבה’ באוגנדה, ריגש ראש הממשלה, בנימין נתניהו כשפירט על חוויותיו האישיות כאח שכול לאחד מגיבורי המבצע וזה שנפל במסגרתו, סגן-אלוף יוני נתניהו ז”ל

סמוך לנחיתתו ביבשת אפריקה, במסגרת ביקור ממלכתי במקום, נאם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היום (ב’) בטקס מיוחד לציון 40 שנים ל’מבצע אנטבה’ באוגנדה, שם הצליחו כוחות צה”ל להוציא אל הפועל מבצע צבאי להצלת בני ערובה מן המוצלחים שידע העולם מאז ועד היום.

במהלך נאומו, ריגש ראש הממשלה את הקהל, בספרו על חוויותיו והרהוריו כאח שכול לאחד מגיבורי המבצע הנועז וזה שנפל במסגרתו, סגן-אלוף, יוני נתניהו ז”ל.

“למשפחות החטופים, שיקיריהם נהרגו במהלך הפעולה ומיד לאחריה, המחיר היה נורא. כך גם למשפחתי ולי. בנופלו של יוני חרב עולמנו”, קבע נתניהו.

“אין כמעט יום שבו איני חושב מה היה קורה אילו. אילו לא הייתי מסרב למפקד היחידה, עוזי יאירי ז”ל, שביקש ממני לצאת לקורס קצינים; אילו לא הייתי מתייעץ באותה שבת עם אחי הבכור שחזר מאוניברסיטת הרווארד ואמר לי: ‘מה הבעיה? תגיד לעוזי יאירי שאני אלך במקומך’. ואז אולי יוני לא היה בא ליחידה, ואז אולי הוא לא היה נופל כאן באנטבה”, תמה ראש הממשלה.

בנוסף, הוסיף נתניהו וסיפר על היציאה מן השכול – לחיים.

“השכול היכה בנו, במשפחתי ובמשפחות החטופים, והוא מכה במשפחות רבות בישראל בימים אלה באכזריות רבה. ובכל זאת, כוח החיים סוחף אותנו קדימה, והוא מביא אותנו גם לימים של תקווה ושמחה. אבל תמיד נשארות הצלקות, והן אינן רק של השכול. זה 40 שנה לוחם הצנחנים סורין הרשקו נושא יום יום את תוצאות פציעתו הקשה. סורין אמר לא פעם שאילו היה נדרש לכך שוב, גם ביודעו את המחיר, לא היה מהסס לרגע”.

“סורין הרשקו מייצג את הטוב, היפה והאציל שבעמנו”, קבע נתניהו.

"באנטבה הצדק גבר על הרשע, ובגלל סיבה פשוטה זו המבצע זכה לאהדת העולם ולתהילת עולם". נתניהו היום (ב') בטקס באוגנדה | צילום מסך: מתוך עמוד הטוויטר של ראש ממשלת ישראל
“באנטבה הצדק גבר על הרשע, ובגלל סיבה פשוטה זו המבצע זכה לאהדת העולם ולתהילת עולם”. נתניהו היום (ב’) בטקס באוגנדה | צילום מסך: מתוך עמוד הטוויטר של ראש ממשלת ישראל

במהלך הטקס ראש הממשלה הקפיד לקשר בין מה שאירע באנטבה לפני 40 שנה, לבין המתרחש כיום בחזית הטרור.

“באנטבה הצדק גבר על הרשע, ובגלל סיבה פשוטה זו המבצע זכה לאהדת העולם ולתהילת עולם. מבצע יונתן באנטבה הפך לסמל של עמידה איתנה מול הטרור. הוא קבע את הכלל שכשיודעים את מיקומם של בני הערובה – פועלים לחלצם. הוא זקף את קומתה של ישראל בין האומות והכה מכה ניצחת את הטרור. המערכה נגד הטרור נמשכת גם היום. הטרור מאיים על כל מדינה ועל כל יבשת, ועלינו לעמוד מולו ברוח אחת, בחזית אחת, ברוח אנטבה – רק כך נכריע אותו”, הדגיש ראש הממשלה.

בסיום דבריו, הקפיד נתניהו לפנות ללוחמים שהשתתפו במבצע לפני 40 שנים והוסיף הבטחה כי לוחמי צה”ל כיום נושאים את אותה הרוח שנשאו הלוחמים שהשתתפו ב’מבצע אנטבה’ ב-1976.

“לוחמי אנטבה היקרים, זכיתם ליטול חלק במבצע שיישאר חרוט לאורך דורות בהיסטוריה של עמנו, ושנצרב בלבו של כל אדם שוחר חופש. ממשיכי דרככם, חיילי צה”ל מאותן יחידות שהשתתפו במבצע, נמצאים כאן היום. כראש ממשלה אני אומר לכם שהם נושאים את אותה הרוח במבצעים גלויים ועלומים, קרובים לבית ורחוקים ממנו. בשם עם ישראל ובשם מדינת ישראל אני מצדיע לכולכם”, סיכם ראש הממשלה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *