“בית ידידות” בהשפעה אתיופית

“בית ידידות” בהשפעה אתיופית
תוספת נכבדה לשכונה. בית הידידות
הדמיה: עיריית קרית ביאליק

מבנה ציבורי לאירועי תרבות וכינוסים ייבנה בקרית ביאליק בהשקעה של 5 מיליון שקל וישמש גם כבית מורשת לעולי אתיופיה ועדות אחרות

“בית הידידות” יוקם בקרית ביאליק, בהשקעה כוללת של 5 מיליון שקל. המבנה יהיה בעל מבנה ייחודי באופיו ובמראהו: הוא קיבל השראה מה”טוקול” – בית אתיופי מסורתי להתכנסויות, שצורתו עגולה.

במבנה יוקם אולם רב תכליתי גדול, שישמש לאירועי תרבות והתכנסויות עם כ-300 משתתפים. צורתו תהיה חצי אליפטית והוא יתחבר לחצר גדולה המשלימה את האליפסה. לפי חזונו של האדריכל (משרד אדריכלים “אטלייה”), המבנה אמור לשלב בין שימושי פנים וחוץ, וגם החלונות יאפשרו כניסה מקסימלית של קרני השמש דרך החצר, שתשמש למופעים תחת כיפת השמיים, פעילויות, אירועים, התכנסויות חברתיות ומבואה לכניסה לאולם.

תוספת נכבדה לשכונה. בית הידידות|הדמיה: עיריית קרית ביאליק
תוספת נכבדה לשכונה. בית הידידות|הדמיה: עיריית קרית ביאליק

בין האולם הגדול לבין החצר יוקם מעין פטיו, אשר יאפשר הצבת תערוכות מתחלפות ומיצגים. בבית הידידות ייבנו מספר חדרי פעילות אשר ישמשו לקיום חוגים וקורסים. הוא יופעל על ידי רשת המתנ”סים העירונית, ויצטרף לקומפלקס שלם של מבני קהילה וציבור הפועל בשכונה, כמו “בית לגדול טוב”, מרכז קהילתי ששופץ והורחב לאחרונה, מועדון נוער, מוקד עולי אתיופיה ועוד.

הקמת המבנה תמומן על ידי העירייה, רשות מקרקעי ישראל והקרן לידידות. העירייה מנהלת גם מגעים לגיוס תרומה נוספת מבריטניה. לאחר פרסום המכרז נבחר הקבלן הזוכה להקמת הפרויקט. בתחילת 2017 יחלו העבודות במקום, שעתידות להסתיים לקראת סוף 2018.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: “לאחר מאמצים רבים, הצלחתי לרתום לפרויקט גופים נוספים, וכולי תקווה שמגבית בריטניה תצטרף אף היא למיזם חשוב זה. שכונת צור שלום היא אחת השכונות הוותיקות בעיר, שבמשך שנים קלטה עלייה. המרכז הקהילתי הוא אבן שואבת לתושבי השכונה, ובית הידידות החדש יהיה תוספת נכבדת שתשדרג את רמת השירות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *