בנט: “בשנת הלימודים הקרובה התלמידים יבקרו גם בעיירות הפיתוח”

בנט: “בשנת הלימודים הקרובה התלמידים יבקרו גם בעיירות הפיתוח”
"נמשיך כמובן לסייר בדגניה ובשדה בוקר". בתמונה: נפתלי בנט
צילום ארכיון: מתוך YouTube

שר החינוך נפתלי בנט: יישום מסקנות ועדת ביטון יחל כבר בשנת הלימודים הקרובה. “בשנת הלימודים הקרובה התלמידים יבקרו גם בעיירות הפיתוח וביישובים המדגישים את התרומה של יהדות ספרד והמזרח לתקומת הארץ”, הודיע בנט בכנס באוניברסיטת בר-אילן

יישום מסקנות וועדת ביטון: שר החינוך, נפתלי בנט הודיע היום (ה’) בכנס ‘ועדת ביטון’ שהתקיים באוניברסיטת בר-אילן כי בקרוב תעודכן תוכנית הליבה של הטיולים והסיורים במערכת החינוך וכי “בשנת הלימודים הקרובה התלמידים יבקרו גם בעיירות הפיתוח ובישובים המדגישים את התרומה של יהדות ספרד והמזרח לתקומת הארץ”.

“במסגרת העדכון, התוכנית תכלול גם ביקורים במוקדי התיישבות של שנות ה- 50′, עיירות הפיתוח ומושבים בצפון ובדרום שהיוו בשנים אלו את הרוב המכריע ביישוב הנגב והגליל”, נמסר היום (ה’), במקביל, ממשרד החינוך.

“התוכנית אשר תגובש בקרוב על ידי הצוותים המקצועיים של משרד החינוך תדגיש את תרומתה של יהדות ספרד והמזרח לתקומת הארץ והיותה חלק בלתי נפרד מהמפעל הציוני”, קבע המשרד.

"נמשיך כמובן לסייר בדגניה ובשדה בוקר". בתמונה: נפתלי בנט | צילום ארכיון: מתוך YouTube
“נמשיך כמובן לסייר בדגניה ובשדה בוקר”. בתמונה: נפתלי בנט | צילום ארכיון: מתוך YouTube

בנט מסר כי הוא “שמח לבשר”, כהגדרתו, “כי כבר בשנת הלימודים הקרובה נכניס כנושא במערך הטיולים גם סיורים בעיירות פיתוח ובמושבים של בני עדות המזרח כחלק מההתיישבות של שנות החמישים בנגב ובגליל. תלמידי ישראל ילמדו זאת ברגליים ממש, כי הדרך החווייתית היא הדרך הטובה ביותר להפנים. רובם המכריע של המתיישבים בנגב ובגליל היו בני עדות המזרח ולהם חלק נכבד בהגשמת החזון הציוני. כל תלמיד בישראל במהלך שנות לימודיו יסייר במפעל התיישבותי זה וילמד עליו”.

“נמשיך כמובן לסייר בדגניה ובשדה בוקר אך לצד זאת ילדי ישראל יבקרו גם בירוחם, דימונה ובית שאן”, הבטיח השר.

יצוין כי בכנס לקחו חלק גם יו”ר ועדת ביטון, המשורר וחתן פרס ישראל לספרות, ארז ביטון, חברת הועדה פרופ’ חביבה פדיה ואנשי אקדמיה רבים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *