הוכרזו התיכונים המצטיינים בישראל

הוכרזו התיכונים המצטיינים בישראל
נוער מצטיין
צילום לע"מ MARK NEYMAN

מורים בבתי הספר המצטיינים יקבלו בונוס ולדברי שר החינוך נפתלי בנט: “עתיד מדינת ישראל תלוי באיכות המחנכים שבה”

משרד החינוך פרסם ביום ראשון את רשימת התיכונים המצטיינים בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים לשנת הלימודים תשע”ו. מתוך כ-700 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, זכו 277 בתי ספר לתגמול שיינתן לצוות החטיבה העליונה. מדובר בכ-40 אחוז מכלל בתי הספר, שחולקו לארבע קבוצות שכל אחת מהן כ-10 אחוז. בבתי ספר שנכללים בקבוצה 1, שהיא רמת ההישגים הגבוהה ביותר יקבל צוות ההוראה 8,219שקל, בבתי ספר מקבוצה 2 יקבלו 6,164 שקל, בקבוצה 3 -4,109 שקל ובקבוצה 4 – 3,082 שקל. סך הכל יחולקו בכל הארץ כ-50 מליון שקל למורים ולמורות שהובילו להישגים.

במשרד ביקשו לציין כי הקריטריונים לתגמול מבוססים על “בתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב תלמידיהם ביחס לשנה הקודמת ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. הדגש ניתן על שיעור השינוי ולא רק על הציון הסופי”.
הקריטריונים להצטיינות נוסחו בהסכמה שבין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת ההסכם “עוז לתמורה”, עם זאת בית ספר שהגיע להישגים גבוהים מאוד בעבר, ולכן מתקשה להפגין שיפור, עלול שלא לקבל את התגמול, הגם שמדובר במוסד חינוכי שלא הישגים לימודים וחינוכיים.

"נמשיך כמובן לסייר בדגניה ובשדה בוקר". בתמונה: נפתלי בנט | צילום ארכיון: מתוך YouTube
בתמונה: נפתלי בנט | צילום ארכיון: מתוך YouTube

במשרד החינוך הבהירו “הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. התגמול הדיפרנציאלי מחושב על פי אחוז השיפור שביצעו בתי הספר ביחס לשנה הקודמת ועל פי אחוז השיפור שהם קידמו את תלמידיהם ביחס לרמתם. הדגש ניתן על שיעור השינוי ולא רק על הציון הסופי”.

עוד נמסר כי גם במסגרת התגמול הדיפרנציאלי בתי הספר נמדדים על היבטים רחבים בעשייה הבית ספרית והחישוב כולל ממדים חברתיים, ערכיים ולימודיים, ובהם מעורבות חברתית, שילוב ילדי חינוך מיוחד, קליטת עולים חדשים, מניעת נשירה, טוהר הבחינות ועוד.

כדי שלא לפגוע בציון של בתי הספר מהמגזר הערבי והחרדי שבו לא מתגייסים, נקבע כי כל מוסד חינוכי יושווה לבתי הספר במגזר שלו בלבד.
שר החינוך נפתלי בנט: “עתיד מדינת ישראל תלוי באיכות המחנכים שבה. זהו הרגע שלכם, בו אנחנו עוצרים לרגע לומר תודה. תודה לכל המחנכות והמחנכים שמשקיעים מדי יום ומדי שעה כדי להכשיר, לחנך ולהקנות ערכים לדורות דורות של נערים ונערות”.

מנכ”לית משרד החינוך מיכל כהן: “אני מברכת את בתי הספר הזוכים על פעילותם לחינוך לערכים, טיפוח מצוינות ותרומה לחברה ולקהילה. באמצעות התמונה החינוכית והתגמול הדיפרנציאלי, מקדם משרד החינוך שיח חינוכי שמשקף את מגוון העשייה של המנהלים, המורים והתלמידים במוסדות החינוך, ואשר מביא לידי ביטוי את הייחודיות והרב גוניות של מוסדות החינוך השונים. בהלימה לתמונה החינוכית, גם התגמול הדיפרנציאלי מתגמל בתי ספר שמקדמים הישגים ערכיים ולימודיים, אלו הקולטים תלמידים ממגוון רקעים רחב, ואשר פועלים לשמירה
על טוהר הבחינות, מניעת נשירה, מעורבות חברתית וגיוס לצה”ל”.

לרשימת התיכונים המלאה לחצו כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *