זינוק במספר הנבחנים 5 יח”ל במתמטיקה

זינוק במספר הנבחנים 5 יח”ל במתמטיקה
"לא מוותרים על אף ילד". בנט
צילום: אלי לוי , לע"מ

שר החינוך: “אחרי עשור של ירידה מסוכנת במתמטיקה ובמדעים, אני שמח היום לבשר – הפכנו את המגמה”

שר החינוך נפתלי בנט חשף הבוקר את נתוני הניגשים לבחינת הבגרות בחמש יחידות מתמטיקה.

ומתברר שהמאמץ שלו השתלם – בכיתות י”ב חל גידול של כ-2,000 תלמידים ו-12,800 תלמידים ניגשו לבחינה בהיקף של 5 יח”ל. בכיתות יא’ חל גידול של כ-4,000 תלמידים וכ-15,800 תלמידים ייבחנו בהיקף 5 יח”ל.

"לא מוותרים על אף ילד". בנט| צילום: אלי לוי , לע"מ
“לא מוותרים על אף ילד”. בנט| צילום: אלי לוי , לע”מ

כפי שפורסם לאחרונה, בנט, אמר בכנס סגור: “ישראל עמדה בפני סכנה של ממש בגלל הירידה החדה במספר התלמידים הלומדים בהיקף של חמש יחידות. משמעות הדבר היא פחות חיילים ב-8200, פחות הישגים מדעיים, נזק לביטחון ונזק לכלכלה. אני יודע שיש אנשים שיגידו שאני עוסק בנושא בצורה אובססיבית, וזה נכון, אני בהחלט אובססיבי בנושא מכיוון שמדובר בנתון שמשפיע על עתיד המדינה”.

בנט ציין כי בפריפריה נרשם מהפך של ממש – בנתיבות נרשם גידול של 56%, ירוחם – 68%, רהט – 104%, שפרעם – 96%. גם הערים הגדולות מתחזקות: ראשון לציון- גידול של 25%, ירושלים- 29%, תל אביב- 21%, חיפה – 23%.

במגזר הלא יהודי בשנתיים האחרונות נוספו עוד כ-700 תלמידים שנבחנים 5 יחידות.

בנט אמר בתגובה לנתונים החדשים: ״אחרי עשור של ירידה מסוכנת במתמטיקה ובמדעים, אני שמח היום לבשר – הפכנו את המגמה. בזכות המאמץ הכביר שלכם, חל השנה זינוק של 6,000 תלמידים שניגשו למבחני הבגרות ב-5 יחידות מתמטיקה. אלפי תלמידים אלה מאופקים, מלוד, מרהט ומכל רחבי הארץ התאמצו, השקיעו והוכיחו לעצמם שהם מסוגלים להכל. אנחנו לא מוותרים על אף ילד ולא מוותרים לאף ילד”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *