משרד החינוך ירחיב את סל התרבות

משרד החינוך ירחיב את סל התרבות
כל יצירה יכולה להיכלל בסל. שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"לית המשרד מיכל כהן
צילום: יח"צ

התכנית החדשה תכלול יותר תקציב, יותר מופעים ויותר תרבות ליותר תלמידים

שר החינוך נפתלי בנט כינס מסיבת עיתונאים שבה הודיע על הרחבת סל התרבות המיועד לתלמידים. כידוע, משרד החינוך יזם את הקמת “סל תרבות ארצי” בשנת 1987. התכנית מופעלת על ידי החברה למתנ”סים ומיושמת במסגרת החינוך הרשמי מגני הילדים ועד כיתות י”ב. ההצטרפות לתכנית היא וולונטרית, ושיקול הדעת בנושא נתון לרשות המקומית. בפועל רק שליש מהתלמידים, בכ-100 רשויות מקומיות, צרכו אומנות במסגרת “סל התרבות הארצי”. במשרד החינוך רוצים שמספר התלמידים יגדל משמעותית, ושני שליש מהרשויות יוכלו להיכנס לסל התרבות המסובסד.
לדברי בנט: “אנחנו פותחים היום את כל ההצגות לכל הילדים במדינה. אין סיבה שתלמידים לא יוכלו לראות הצגות טובות שהמנהלים רוצים שיראו. זה יעודד יוצרים ליצור, זה יעודד מנהלים לקחת יוזמה, זה יפתח עולמות חדשים בפני התלמידים. התכנית תביא יותר תרבות, עם דגש לפריפריה. מי שחושב שאפשר מצד אחד לספק פחות תרבות לפריפריה ומצד שני להתפלא שעיקר התרבות נמצא במרכז, טועה. זאת תכנית שממנה ייהנה כל ילד, ובזכותה אני מאמין נעניק לילדים חוויות תרבות חדשות שיביאו לעושר תרבותי ואומנותי״
המתווה החדש ייכנס לתוקף בשנת הלימודים תשע”ז. בחודש מאי הקרוב יעלה לאתר משרד החינוך מאגר מופעים אינטרנטי אשר יתבסס על “חוכמת צוותי החינוך”.
כיום תקציב הסל הוא 16 מיליון שקלים ומעתה הוא יהיה 22 מיליון שקלים. עד כה סל התרבות הכיל כ-1200 מופעי תרבות בלבד, והוגבל רק למה שאושר על ידי ועדת הרפרטואר. מעתה סל התרבות יכיל כ-6000 מופעי תרבות, ולמעשה עקרונית, כל יצירה יכולה להיכלל בסל.

כל יצירה יכולה להיכלל בסל. שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"לית המשרד מיכל כהן|צילום: יח"צ
כל יצירה יכולה להיכלל בסל. שר החינוך נפתלי בנט ומנכ”לית המשרד מיכל כהן|צילום: יח”צ

כתבות שתשמחו לקרוא