שני מליון תלמידים פותחים היום את שנת הלימודים

שני מליון תלמידים פותחים היום את שנת הלימודים
פתיחת שנת הלימודים
צילום עמוס בן גרשום לעמ

ילדי בית הספר והגנים שבים היום אל ספסל הלימודים, במשרד החינוך נפתח חדר מצ”ב

שר החינוך נפתלי בנט: “שנת הלימודים מתחילה היום כסדרה. אנחנו ממתינים לכל ילדיי ישראל בזרועות פתוחות. מערכת החינוך היום היא אישית ומקצועית מתמיד. צמצמנו את מספר התלמידים בכיתה ל- 28 בממוצע בלבד בכיתות א-ב, והוספנו סייעת שנייה בכל גני הילדים, על מנת שכל ילד יזכה ליותר חום ואהבה. מערכת החינוך מתמקדת היום במצוינות לימודית וערכית. שתהיה לכל ילדיי ישראל שנת לימודים מוצלחת”.

עדכון חדר המצב של משרד החינוך: שנת הלימודים החדשה תשע”ז בתום סקירה של כלל המחוזות במשרד החינוך עולה כי למעט מספר מקרים נקודתיים, המערכת ערוכה לקבל את התלמידים במוסדות החינוך. במסגרת כך, 2,232,172 תלמידים וילדים יתחילו את שנת הלימודים, מתוכם 158,958 תלמידי כיתות א’, אשר יחלו את דרכם לראשונה במערכת החינוך. 123,497 תלמידי יב’ יחתמו השנה, 12 שנות לימוד במערכת החינוך. לצדם, יפתחו את השנה 180,000 עובדי הוראה. (הנתונים המלאים בנספח)


מנכ”לית משרד החינוך מיכל כהן: “שנת הלימודים תשע”ז צפויה להיפתח כסדרה. אני מברכת את התלמידים אשר פותחים היום את שנת הלימודים ורוצה לאחל לתלמידי כיתות א’ אשר מתחילים את שנתם הראשונה במערכת החינוך שנה של למידה חווייתית, ולתלמידי כיתות יב’ לאחל הצלחה לקראת סיום 12 שנות לימוד במערכת. אני מודה למנהלים ולצוותים החינוכיים אשר עבדו סביב השעון כדי להבטיח שהתלמידים יפתחו מחר את שנת הלימודים כסדרה”.

במהלך שנת הלימודים הנוכחית המערכת תעמיק את תכניות העבודה במסגרת התכנית האסטרטגית, אשר כוללת ארבע מטרות עיקריות: קידום למידה משמעותית ואיכותית שתוביל להישגים לימודיים, למימוש עצמי ולמצוינות (מטרה א’), חיזוק החינוך לערכים יהודים, ציוניים (מטרה ב’), קידום שוויון הזדמנויות בחינוך וצמצום פערים (מטרה ג’) וחיזוק התרבות הניהולית-הארגונית (מטרה ד’).


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *