שר החינוך נאבק בהתאבדויות של צעירים

שר החינוך נאבק בהתאבדויות של צעירים
"משימת חיים". מורן לוביץ ז"ל
צילום: פרטי

בעקבות התאבדותה של מורן לוביץ’ ממורשת, נפתלי בנט שמכיר את ההורים השכולים, פרסם פוסט הקורא לצעירים לקבל סיוע בשעת משבר נפשי

שר החינוך נפתלי בנט פרסם היום (ג’) פוסט מיוחד בפייסבוק לזכרה של מורן לוביץ’ ז”ל, שהתאבדה בחודש שעבר.

בנט קרא לצעירים ולצעירות לשתף הורים או מורים כאשר הם חשים ברע או לחילופין, ליצור קשר עם ער״ן (עזרה ראשונה נפשית), בטלפון 1201 בכל שעות היממה.

"משימת חיים". מורן לוביץ ז"ל|צילום: פרטי
“משימת חיים”. מורן לוביץ ז”ל|צילום: פרטי

הפוסט של שר החינוך, שקיבל את אישורם של ההורים השכולים,  כולל מכתב ששלחו בני הזוג לוביץ’ לחבריה וחברותיה של בתם המנוחה, מתוך רצון למנוע את ההתאבדות הבאה.

במכתב, שפורסם במקביל בעמוד הפייסבוק של מורן לוביץ’ ז”ל, נכתב בין היתר:

“רצינו לחבק אתכם כולכם ולומר לכם שאתם מוקפים באנשים שאוהבים אתכם ועומדים לרשותכם. ההורים, המורים ושאר המבוגרים נמצאים כאן בשבילכם בשביל להאזין, להקשיב ולכוון. חשוב לנו שתזכרו – כל בעיה ניתנת לפתרון אם רק תיפנו ותשתפו, אבל מהמעשה של מורן אין שום דרך חזרה. מורן בחרה בחירה מוטעית ורק אלוקים יכול לשפוט את בחירתה. מנהל בית הספר ציטט ליד קברה של מורן את הפסוק ‘ובחרת בחיים’. כולנו מחויבים לבחור בחיים, לשים לב לחיים שבנו גם אם הם לפעמים מסתבכים ונראה שקשה לבחור בהם, בחיים.

“ההר של אתמול יהיה ההזדמנות של מחר, אבל חייבים לבחור במחר, ביום הבא. נבחר גם בחיים של החברים שחיים לידנו, ונהיה ערניים וקשובים לקשיים של אחרים. נהיה סבלנים והרבה פחות ביקורתיים. ניקח את הדברים כמשימת חיים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *