תקציב ארגוני הנוער יגדל ב-10 מיליון שקלים

תקציב ארגוני הנוער יגדל ב-10 מיליון שקלים
תקציב מוגדל. נפתלי בנט
צילום ארכיון: לע"מ

שר החינוך: “אנחנו נבנה כאן דור על ציונות ומצוינות. מצוינות במתמטיקה, אנגלית ומדעים אך לא פחות מכך חדור בערכי הציונות״

בהנחיית שר החינוך, נפתלי בנט, משרד החינוך הגדיל את תקציב ארגוני הנוער בעוד 10 מיליון שקלים, כך שהתקציב הכולל יעמוד על 45 מיליון שקלים. הגדלת התקציב תכנס לתוקפה כבר החודש, ותכלול את הרחבת הפעילות של כלל ארגוני הנוער, בהם: נוער מד”א, אחרי, בנות בתיה, ארגון נוער לתת, צופי השלום ובכלל זה גם את הרחבת הפעילות של ארגון הנוער הגאה (איגי), כפי שהתחייב השר.

במשרד הודו גם לח”כ מירב בן ארי אשר סייעה ותרמה לקידומו של המהלך.

ההחלטה בדבר תוספת התקציב לארגוני הנוער מהווה חלק ממדיניות המשרד, אשר מתמקדת בהעמקה ובהרחבה של החינוך הבלתי פורמלי, בעידוד מעורבותם של בני נוער לקחת חלק במסגרות חינוכיות ערכיות, ובכלל זה בארגוני הנוער. בעניין זה ציינו במשרד, כי הפעילות והערכים אשר מקדמים ארגונים אלה מהווים תרומה משמעותית וחשובה לחברה בישראל בכלל ולבני הנוער בפרט. בפעילותם הם מחזקים את האהבה לארץ, מעודדים דו קיום, סובלנות, צמצום פערים חברתיים, טיפוח מנהיגות, דמוקרטיה, אחריות ומעורבות חברתית.

תוספת תקציב. בנט| צילום: מתוך YouTube
תוספת תקציב. בנט | צילום: מתוך YouTube

במהלך השנים האחרונות פעילות זו זוכה לצמיחה, ולעניין רב מצד בני נוער אשר מעוניינים לקחת חלק בחיי הקהילה והחברה ולהיות נערים מובילים ומשפיעים. הדבר בא לידי ביטוי בגידול הרב שחל במספר החניכים שלוקחים חלק בארגוני הנוער. גידול שהניב עשרות אלפי חניכים חדשים.

במשרד ציינו, כי הגדלת התקציב לשנת 2016 תאפשר השתתפות קבועה של ילדים ובני נוער בפעילות ערכית חברתית איכותית וכן תאפשר לארגוני הנוער להמשיך ולהרחיב את פעילותם ולקלוט לשרותיהם עשרות אלפי חניכים חדשים מדי שנה. הרחבת הפעילות תתמקד ביישובי הפריפריה החברתית והגאוגרפית ותלווה בכלי בקרה ובוועדה מקצועית שתוודא כי המטרות והיעדים הושגו.

שלומי קסטרו מנכ”ל מועצת ארגוני הנוער אמר כי הגדלת תקציב ארגוני הנוער בכ-10 מיליון ₪, מסייעת באופן מיידי לכלל הארגונים ומאפשרת קליטה של חניכים חדשים והרחבה משמעותית של הפעילות. אנחנו רוצים להודות לשר החינוך נפתלי בנט ולח”כ מירב בן ארי על תמיכתם ופעולותיהם להגדלת תקציב ארגוני הנוער”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *