“אתם ההון האנושי שלנו”

“אתם ההון האנושי שלנו”
"אפשרות לעוף כמה שיותר רחוק". הנשיא והסייבריסטים הצעירים
צילום: מארק ניימן

נשיא המדינה נפגש עם צעירים יהודים וערבים, המשתתפים בתכניות סייבר

נשיא המדינה נפגש היום (ב’) עם נערים ונערות המשתתפים בתכניות סייבר הנחוצות למחקר ופיתוח בישראל. מדובר במיזם אותו מקדמת המועצה הלאומית למחקר ולפיתוח (“המולמו”פ”) במטרה להתאים את היכולות הטבעיות של הצעירים, לצרכיה של מדינת ישראל בנושא הסייבר.

בפגישה עם הנשיא השתתפו יו”ר סוכנות החלל, אלוף (מיל’) איציק בן ישראל, שר המדע הטכנולוגיה והחלל, אופיר אקוניס, בני נוער המשתתפים בתכניות, ומנהלי תכניות קידום תלמידים מחוננים.

הנשיא אמר לאורחים הצעירים: המפגש איתכם שימח אותי מאוד. טוב לדעת שמלבד ההשקעה שלנו במשאבי הטבע, האנרגיה והטכנולוגיה – יש לנו אתכם. נעשה כמיטב יכולתנו על מנת לוודא כי המערכת מבינה עד כמה אתם, ההון האנושי שלנו, חשובים לנו״.

"אפשרות לעוף כמה שיותר רחוק". הנשיא והסייבריסטים הצעירים|צילום: מארק ניימן
“אפשרות לעוף כמה שיותר רחוק”. הנשיא והסייבריסטים הצעירים|צילום: מארק ניימן

אלוף (במיל.) איציק בן ישראל, אמר: “זו לא פעם ראשונה שלנו פה. יש הרבה תכניות במדינה שמכוונות ומפתחות את הנכס האימתי היחידי שיש לנו. הנכס האנושי. גם במרכז גם בפריפריה וניסינו להביא מייצגים מכל הפעילויות כאן למפגש בית הנשיא.”

במפגש עם הנשיא השתתפו אובאי אמונה ( 13), מדבוריה, תלמיד מסלול הסייבר שנה א’; אובאי אמונה מדבוריה, תלמיד כיתה ט’ שכבר סיים את הבגרות במתמטיקה; שון גלנצן (14) מרחובות, תלמיד מסלול פיזיקה שנה ב’; דוניא סרחאן (17) מהכפר מע’אר, תלמידה מצטיינת בקורסים אקדמאיים; באר טויטו (17) מאשקלון, תלמיד מסלול פיזיקה שנה ג’; לאון אגמון נכט, בן 16, מתל אביב, תלמיד מצטיין במסלול הסייבר, ודניאלה גלוזמן, בת 16, מבית שאן, המשתתפת בתוכנית הנשיא למדעני וממציאי העתיד.

אמונה אמר לנשיא: “זו תכנית מאתגרת, וישנם כמה קשיים בלימודים בבית הספר ובאוניברסיטה המחייבים ניהול זמן יעיל. המכשול הקשה לי ביותר זה מכשול השפה”.

קסה גטו, בת 25 מחולון, בוגרת תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת ת”א וסטודנטית לתואר שני במגזר, סיפרה על קשיי העלייה איתם התמודדה משפחתה, על העיסוק העיקרי בעזרה לאמה בניקיון בתים על מנת לעזור בפרנסת הבית, ועל השינוי שנעשה כשפגשה את שירה שופטי- מנהלת נוער שוחר מדע באוניברסיטת תל אביב, שקלטה אותה לתכנית.

קסה ציטטה את יאנוש קורצ’אק ואמרה: “הדמעות מלוחות. מי שמבין זאת יכול לחנך ילדים, מי שלא מבין, לא יכול לחנכם. מי שנותן לילדים את האפשרות לחלום נותן להם אפשרות לעוף כמה שיותר רחוק… התכנית נתנה לי את האפשרות לחלום ואני אסירת תודה על כך״.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *