מדענים אמריקאיים: נתגלה כוכב שייתכן וראוי למגורי-אדם

מדענים אמריקאיים: נתגלה כוכב שייתכן וראוי למגורי-אדם
"ישנם כמויות שונות של תחמוצת הפחמן באטמוספירה שלו". קפלר 62 אף
צילום: מתוך וויקיפדיה


כוכב שנמצא במרחק 1,200 שנות אור מכדור הארץ וגדול מהאחרון ב-40 אחוזים לערך יכול להיות ראוי למגורים. כך טענו אתמול (ש’, שעון ישראל) קבוצה של חוקרים אמריקאיים

הכובב שזוכה לכינוי “קפלר-62 אף”, שנמצא בכיוון קבוצת הכוכבים “נבל”, מורכב מסלעים וייתכן שאף מאוקיינוסים, הוסיפו המדענים האמריקאיים.

הכוכב שאותר על ידי צוות של סוכנות החלל האמריקאית, נאס”א ב-2013, הוא הכוכב המרוחק ביותר בקבוצה של חמש פלנטות.

במקביל, הוא זה שהתגלה כקטן וצונן יותר מהשמש.

יחד עם זאת, המשימה של אותו כוח של נאס”א ב-2013 לא הפיק תחת ידיו אינפורמציה על “קפלר-62 אף” באשר לאטמוספרה שלו או באשר לצורה של מסלולו.

עד עכשיו, שעה שקבוצה של מדענים מאוניברסיטת קליפורניה ומאוניברסיטת וושינגטון באו עם ממצאים חדשים ואפשריים באשר לאטמוספרה שלו ולצורה שלו וקבעו שייתכן והוא יכול לקיים חיים.

"ישנם כמויות שונות של תחמוצת הפחמן באטמוספירה שלו". קפלר 62 אף | צילום: מתוך וויקיפדיה
“ישנם כמויות שונות של תחמוצת הפחמן באטמוספירה שלו”. קפלר 62 אף | צילום: מתוך וויקיפדיה

“מצאנו ממצאים באשר להרכב האטמוספרי שלו שמאפשרים לו להיות חם מספיק על מנת שיוכל להכיל על פני שטחו מים בצורת נוזל. מכך אנחנו למדים שהוא מכיל דרמטית הרבה יותר דו-תחמוצת הפחמן על מנת שיהיה חם מספיק לקיים מים נוזליים על הקרקעית שלו, תוך כדי הימנעות מקיפאונם”, מסרו החוקרים אתמול.

במקביל, החוקרים הריצו הדמיות המתבססות על האטמוספרה של “קפלר-62 אף”.

הם מצאו לפיהן כי טווחי האטמוספרה דקים מאלה של כדור הארץ עד פי 12 פעמים מכדור הארץ שלנו.

בנוסף, גילו החוקרים כי ל”קלפר 62 אף” ריכוזים של תחמוצת הפחמן באטמוספרה שלה, בטווח של הכמות שנמצאת על כדור הארץ שלנו, עד ללמעלה מ-2,500 פעמים מאותה הכמות. בנוסף, גילו החוקרים כי ישנם תצורות אפשרויות שונות למסלול הלכת שלו.

עוד מצאו החוקרים תרחישים רבים לכך שהכוכב ראוי למגורים, בהנחה שהדבר אפשרי בשל העובדה שישנם כמויות שונות של תחמוצת הפחמן באטמוספירה שלו.


כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *