מיזם “מצוינגב” ייערך זו השנה הרביעית

מיזם “מצוינגב” ייערך זו השנה הרביעית
נחשפו יותר מ-100 אלף ילדים. נבחרת רובוטיקה
צילום: יח"צ

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל משיק זו השנה הרביעית ברציפות, באמצעות הרשות לפיתוח הנגב את מיזם “מצוינגב”. זו תוכנית ייחודית לפיתוח והטמעת ערכי המצוינות וההצטיינות בתחומים שונים, כגון מדעים, ספורט, תיאטרון, מנהיגות ומוסיקה. התוכנית נועדה להביא למיצוי הפוטנציאל האישי הטמון בתלמידים, מתוך התפיסה כי לכל ילד יש את היכולות ואת תחום המצוינות שלו ועל מנת לבנות תשתית יישובית המחנכת למצוינות ומכשירה את דור העתיד של ילדי הנגב.
התכנית מתבססת על מודל המצוינות, שהעיקרון המרכזי שלו הוא פיתוח רצף תכניות חינוכיות לכלל התלמידים בישוב, מגן חובה ועד כיתה י”ב. כאשר בתחילה הילדים נחשפים לתכנים הנלמדים, לאחר מכן מעמיקים בנושא ולבסוף עושים למידת חקר.

נחשפו יותר מ-100 אלף ילדים. נבחרת רובוטיקה|צילום: יח"צ
נחשפו יותר מ-100 אלף ילדים. נבחרת רובוטיקה|צילום: יח”צ

במסגרת התכנית נרשמו הצלחות רבות, ביניהן הצלחות נבחרת הרובוטיקה של ירוחם, שזכתה פעמיים בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית של ארגון פירסט בארצות הברית. כמו כן מרכז המדעים של אופקים הטמיע תכניות בכל בתי הספר בישוב, באילת הוקמה מקהלת ילדים ונוער מקצועית, בנתיבות נפתחה מגמה חדשה פרה-רפואית בה משתתפים תלמידים מבתי ספר חרדים ועוד הצלחות רבות. בנוסף, מאז פועלת התכנית הוכפל מספר המשתתפים בה במאות אחוזים ועד היום נחשפו אליה למעלה מ- 100,000 תלמידים ברחבי הנגב.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *