פורבס: ישראלים בדירוג הסטארט-אפים החמים

פורבס: ישראלים בדירוג הסטארט-אפים החמים
הצלחה עולמית. רון צוקרמן
צילום: יח"צ

מבין 50 החברות המדורגות, יש מספר רב של חברות שלפחות אחד ממייסדיה הוא ישראלי

לרגל סיום שנת 2015 פירסם המגזין הכלכלי פורבס את רשימת 50 הסטארט-אפים של השנה החולפת. מתברר שבחבורה החשובה והמשפיעה הזו נמצאות ם שמונה חברות ישראליות. הדירוג נערך על פי שיעור הצמיחה הגבוה ביותר בין סבבי הגיוס שביצעו החברות בשנת 2015. בין הישראליות שכיכבו ברשימה ניתן למנות את WhipClip Beepi, Vroom ו-Menlo Secuirty וכן חברות ענק כדוגמת: UBER ו-WeWork.
WhipClip שבין מייסדיה נמנים היזמים הישראליים- רון צוקרמן ואורי בירנבאום, דורגה במקום 13 כאשר פורבס מעריכה את שווי החברה בכ-600 מיליון דולרים. אפליקציית WhipClip מאפשרת לאוהדים ליצור באופן חוקי וידיאו קליפים משלהם לתוכניות הטלוויזיה הפופולריות, יומני חדשות וקליפים מוזיקליים ולשתף אותם באופן מיידי בפייסבוק, טוויטר, פינטרסט, וטמבלר כמו גם בדוא”ל וב-SMS. בנוסף, מאפשרת האפליקציה לצופים, לחפש באמצעות מנוע חיפוש את הקטעים שברצונם לשתף מהתכנית הנוכחית ותכניות קודמות.

הצלחה עולמית. רון צוקרמן|צילום: יח"צ
הצלחה עולמית. רון צוקרמן|צילום: יח”צ

אורי בירנבאום, ממייסדי WhipClip” אותה העריך המגזין כשווה כ-60 מליון דולר, אמר: “הדירוג הינו גאווה עצומה לתעשיית הייטק הישראלית שממשיכה להיות קטר הצמיחה של התעשייה הישראלית. אנו שמחים על האמון הגדול שהמיזם מקבל מהמשקיעים ופועלים כל העת לצמיחתו והתרחבות לקהלים ושותפי תוכן נוספים”.
חברה ישראלית נוספת המדורגת בדירוג היא- Beepi שאחד ממייסדה הוא עומר סביר. החברה דורגה במקום ה-23 עם שווי של כ-564 מיליון דולר. גם הסטארט- אפ Vroom של אלון בלוך ואלי וורטמן- דורג במקום ה-46 עם שווי של כ-218 מיליון דולר.
חברות נוספות שבין מייסדיה נמנים ישראליים ודורגו בדירוג ניתן למנות את- WeWork(אדם נוימן) אשר דורגה במקום 31 וכןMenlo Security שייסד אמיר בן אפרים, המדורגת במקום ה-28 עם שווי של כ- 127 מיליון דולר ו-Tanium של דיוויד ואוריון הינדאווי (מקום 21, עם שווי של 120 מיליון דולר). בין 50 החברות המודרגות ניתן למצוא את הסטארט-אפים המבטיחים: Slack, UBER, PicsArt וסטארט אפים נוספים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *