תלמידות זכו בפרס יוקרתי

תלמידות זכו בפרס יוקרתי
"פרי שיתוף פעולה פורה". הזוכות בפרס
צילום: יח"צ

שלוש נערות פיתחו מכשיר לייעול תהליכי אינפוזיה בבתי החולים וייצגו את ישראל בלוס אנג’לס בחודש מאי

תלמידות קדם עתידים מכרמיאל זכו בפרס יוקרתי בתחרות של האיחוד האירופי על פיתוח מערכת טכנולוגית חדשנית ופורצת דרך של אינפוזיה. עבודת הפיתוח בוצעה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה במסגרת התוכנית “פרחי רפואה בגליל – הנדסה ביו-רפואית”. התלמידות יעלו לתחרות העולמית וייצגו את ישראל בלוס אנג’לס בחודש מאי.

"פרי שיתוף פעולה פורה". הזוכות בפרס|צילום: יח"צ
“פרי שיתוף פעולה פורה”. הזוכות בפרס|צילום: יח”צ

טל כהן, יובל פלדמן ועמליה בן, בוגרות תיכון אורט פסגות, קיבלו את הפרס על עבודת הגמר “אינפוזיית קומבו” – פיתוח טכנולוגי חדשני לייעול תהליכי אינפוזיה בבתי החולים, בהנחיית ערן גולדברג.

תחרות מדענים ומפתחים צעירים היא תחרות ארצית, ביוזמתו ובניהולו של מוזיאון המדע בירושלים, המתקיימת זה 19 שנה בשיתוף משרד החינוך, האקדמיה הלאומית למדעים, האיחוד האירופי וחברת אינטל. הזוכים בתחרות נבחרו על ידי אנשי אקדמיה ומחקר מהמובילים בארץ ובעולם.

רכזת התוכנית, אורנית בר זית: “התלמידות שלנו זכו במלגת לימודים לכל מוסד אקדמי שבו יבחרו בארץ, ונוסעות לייצג את ישראל בתחרות המדענים והמפתחים העולמית בלוס אנג’לס. מדובר בבנות שגדלו כאן בגליל והוכיחו שגם מהמעבדה הקטנה שלנו במכללה בכרמיאל, אפשר להוציא עבודת גמר ברמה בינלאומית”.

מנהל המרכז, איתי מלק: “ההישג הוא פרי שיתוף פעולה פורה בין עמותת ידידי עתידים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד החינוך ובראודה. המרכז לנוער שוחר מדע מבטא את חזון המכללה לעודד ולפתח בני נוער ללימודי מדע וטכנולוגיה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *