חיפה: הוגבר הפיקוח על זיהום האוויר

חיפה: הוגבר הפיקוח על זיהום האוויר
סיורים ובדיקות. זיהום
צילום המחשה: www.pixabay.com

המשרד להגנת הסביבה: ברבעון הראשון בוצעו 271 בדיקות פתע ב-32 ארובות הוחמרו הדרישות ל-21 מתוך 26 מפעלים

המשרד להגנת הסביבה הצהיר השבוע כי הוא הגביר את הפיקוח השנה על המפעלים במפרץ חיפה. ההצהרה פורסמה במקביל לפרסום דוח הרבעון הראשון של 2016, המסכם את תוצאות התוכנית הלאומית לצמצום זיהום האוויר במפרץ.

במסגרת התוכנית יושקעו כ-330 מיליון שקל בחמש השנים הקרובות בשיפור איכות האוויר במפרץ חיפה, בהגברת הפיקוח והאכיפה, בצמצום הסיכונים לאוכלוסייה, בניטור מזהמים, בביצוע מחקרים בריאותיים ובהנגשת המידע לציבור.

סיורים ובדיקות. זיהום | צילום המחשה: www.pixabay.com
סיורים ובדיקות. זיהום | צילום המחשה: www.pixabay.com

מהדוח עולה, כי ברבעון הראשון של 2016 הוחמרו דרישות להפחתת מזהמים מהתעשייה: הוחמרו הדרישות למפעל שב”ח הפועל במתחם בזן ופורסמו להערות ציבור טיוטת דרישות מחמירות למפעלי קבוצת בזן, כאו”ל וגדיב.

הפיקוח על המפעלים הוגבר: 271 בדיקות פתע בוצעו ב-32 ארובות, 24 סיורי פיקוח, מהם כשליש סיורי פתע, בדיקות פתע לדליפות לא מוקדיות ב-3 מפעלים והליכי אכיפה ננקטו נגד 6 מפעלים.

עד כה הוחמרו הדרישות ל-21 מתוך 26 המפעלים הכלולים בתכנית הלאומית. כמו כן, מפורסמים לציבור באופן רציף באינטרנט 71 מתוך 75 מכשירי ניטור מזהמים בארובות.

בתחום התחבורה במסגרת הפיכתה של חיפה לעיר הראשונה בארץ עם “אזור אוויר נקי”, רחובות בעיר התחתית בחיפה נחסמו לתנועת משאיות בשעות העומס. בעקבות כך, נרשמה הפחתה של 67 אחוז במספר המשאיות הכבדות הנוסעות בשעות השיא בעיר התחתית, ועלייה של 50 אחוז במספר המשאיות שעוברות במנהרות הכרמל במקום בסמוך לאוכלוסיה.

עוד עולה מהדוח כי ב-94 מתוך 97 תחנות דלק במפרץ מותקנות מערכות ייעודיות להפחתת פליטות של אדי דלק, ונערכו 14 סיורי פיקוח בתחנות דלק.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *