חיפה: מתנגדים להרחבת בתי הזיקוק

חיפה: מתנגדים להרחבת בתי הזיקוק
"קיימת בעיית זיהום בכל ערי ישראל". מפרץ חיפה
צילום: אתר pixabay.com

יונה יהב הנחה את היועץ המשפטי לעירייה להגיש לאלתר עתירה לביטול ההחלטה

ביום שני (25 ביולי) תתקיים הפגנה בשעה 17:30 בחוף מרידיאן שבחיפה, נגד ההחלטה להרחיב את בתי הזיקוק. באירוע ישתתפו נציגים של מגמה ירוקה, הירוקים של חיפה, פורום אדם וסביבה, הקואליציה לבריאות הציבור, “חיים בקרית חיים”, אל”ס, ‘מהפך בחיפה’ ו’מנקים את מפרץ חיפה’.

ההפגנה תתקיים לאחר שוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה בשבוע שעבר את שתי תוכניות המתאר במפרץ חיפה – הרחבת בתי זיקוק ותוכנית ‘קרקעות הצפון’.

"
הפגנה בקרוב. בתי הזיקוק בחיפה | צילום ארכיון: רון אלמוג, מתוך וויקיפדיה
“הפגנה בקרוב. בתי הזיקוק בחיפה | צילום ארכיון: רון אלמוג, מתוך וויקיפדיה

בתגובה לכך, ראש עיריית חיפה יונה יהב הנחה את היועץ המשפטי לעירייה להגיש לאלתר עתירה לביטול ההחלטה. יהב: “רק לפני חצי שנה אישרה הממשלה ‘תוכנית לאומית לצמצום זיהום אוויר וסיכונים סביבתיים במפרץ חיפה והסביבה’. עוד לא יבש הדיו על חתימתם של חברי הממשלה, והמדינה מאשרת את הגדלת בזן. זה אבסורד וזה פשוט לא יקרה! לא נעבור לסדר היום על ההחלטה ההזויה והאומללה הזו”.

מבתי הזיקוק נמסר בתגובה: “תוכנית המתאר שאושרה על ידי כל גורמי התכנון המוסמכים, מסדירה את הפעילות התכנונית במתחם, הקיים עוד מתקופת המנדט הבריטי. התכנית תאפשר המשך השקיפות מול הציבור בהליכים התכנוניים במתחם. לאור אישור התוכנית, תוכל הקבוצה להחליף מתקנים ישנים בחדשים ולהמשיך להשקיע בשיפור ביצועיה הסביבתיים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *