מחצית מהחופים נמצאו נקיים

מחצית מהחופים נמצאו נקיים
לפעמים. חופים
צילום: אתר pixabay.com

מדד “חוף נקי” מתפרסם אחת לשבועיים כחלק מתוכנית “חוף נקי” של המשרד להגנת הסביבה, במסגרתו נשלחים מפקחי המשרד לבדוק 66 רצועות חוף לא מוכרזות

מבדיקת המשרד להגנה על הסביבה, במסגרת מדד חוף נקי, התברר כי 50.9 אחוז מהחופים שנבדקו דורגו כ”נקיים” עד “נקיים מאוד” – זאת, לעומת 44 אחוז בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, במדד הקודם 55.6 אחוז מהחופים דורגו כ”נקיים” עד “נקיים מאוד”.

החופים הנקיים ביותר בישראל הם: בצת, כזיב, קריית ים צפון, קריית חיים, הרצליה דרום, חוף הצוק, חוף תל ברוך, בת ים, גן לאומי שפך נחל שורק, גן לאומי פלמחים, חולות פלמחים שטח אש, ניצנים אשדוד דרום, חוף דג סוף, חוף מפרץ השמש, חוףחברת החשמל, חוף המגדלור וחוף הנסיכה.

לפעמים. חופים|צילום: אתר pixabay.com
לפעמים. חופים|צילום: אתר pixabay.com

הרשויות החופיות המלוכלכות ביותר הן נהריה, ג’יסר א-זרקא וגן רווה; הרשות היחידה בצפון שהחופים שלה הוגדרו בבדיקה האחרונה נקי ונקי ביותר היא קרית ים. יש לציין, כי האחריות לניקיון החופים הנבדקים היא בידי הרשויות המקומיות.

מדד “חוף נקי” מתפרסם אחת לשבועיים כחלק מתוכנית “חוף נקי” של המשרד להגנת הסביבה, במסגרתו נשלחים מפקחי המשרד לבדוק 66 רצועות חוף לא מוכרזות ובודקים את נקיונן. תוכנית “חוף נקי” היא יוזמה ייחודית של המשרד להגנת הסביבה, שמטרתה למזער את מפגע הפסולת הימית בישראל ולהביא לניקיונם של החופים והים בהתאם למחויבות הבינלאומית, לטובת הסביבה והציבור בישראל. התוכנית בנויה משישה עמודי תווך המשולבים זה בזה – ניקוי; אכיפה; הסברה, חינוך ופרסום; ניטור פסולת ימית; הפחתה במקור.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *