צפון: נסגרו 15 מפעלים מזהמים

צפון: נסגרו 15 מפעלים מזהמים
"קיימת בעיית זיהום בכל ערי ישראל". מפרץ חיפה
צילום: אתר pixabay.com

בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת נטען כי יש שיפור במצב זיהום האוויר במפרץ חיפה

נושא זיהום האוויר במפרץ חיפה עלה השבוע לדיון בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת. מנהל אזור חיפה במשרד, שלמה כץ, טען כי בתקופה האחרונה נסגרו 15 מפעלים מזהמים במפרץ. הוא גם ציין כי כניסת הגז הטבעי הורידה משמעותית באזור.

לדברי כץ, בכל מקרה של זיהום אוויר, נפתח תיק חקירה פלילי, ומנהלי מפעלים הועמדו לדין, הורשעו, נענשו וביצעו עבודות שירות בגין עבירות אלו.

"קיימת בעיית זיהום בכל ערי ישראל". מפרץ חיפה|צילום: אתר pixabay.com
“קיימת בעיית זיהום בכל ערי ישראל”. מפרץ חיפה|צילום: אתר pixabay.com

שולמית נזר, סמנכ”לית התעשיות במשרד: “יש בעיית זיהום אויר קשה בארץ, אך אין חריגות בזיהום במפרץ חיפה. התקן בישראל הוא המחמיר ביותר ביחס למדינות אירופה וארה”ב. כל הנתונים ברורים, נהירים, מפורטים ומפורסמים באתר, עם יכולת השוואה לאורך השנים”.

בתוך כך ארגון מגמה ירוקה פירסם השבוע נתונים שמצביעים לכאורה על החמרה במצב זיהום האוויר. מנכ”ל הארגון, מור גלבוע: “המציאות הכואבת של הזיהום והתחלואה בחיפה והקריות ממשיכה להכות גלים.

בלתי נתפש בעינינו שבעוד שבפועל נמדדות חריגות של עשרות ומאות אחוזים בפליטות של חומרים מסרטנים, המשרד להגנת הסביבה מדווח על ירידה של 11 אחוז בזיהום האוויר מתעשייה. מדובר בתסמונת קלאסית של בלבול וכאוס מוחלט במשרד שאמור לדאוג לבריאותם וחייהם של האזור הכי מזוהם וחולה בארץ.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *