קנס לנמל חיפה בגלל גרימת אבק

קנס לנמל חיפה בגלל גרימת אבק
קנס משמעותי. נמל חיפה
צילום: המשרד להגנת הסביבה

סגן השר להגנת הסביבה: “אנו מקווים שמעתה הנמל יעבוד בצורה שאינה מזהמת את הסביבה – גם בתחום האוויר וגם בתחום הים”

המשרד להגנת הסביבה מדווח כי נמל חיפה שילם קנס בסך 2.2 מיליון שקל בגין “אי עמידה בהוראות למניעה וצמצום של זיהום אוויר”. העיצום הוטל, בין היתר, בגין פריקת חומרים שלא לפי ההוראות ובאופן שעלול לגרום למפגע אבק, אי התקנת ציוד שתפקידו לנטר אירועי אבק ואי ביצוע דיגום של אבק על-פי הוראות המשרד.

מדובר במספר הפרות שבוצעו על-ידי נמל חיפה: החברה ביצעה בסוף ספטמבר ובתחילת אוקטובר 2014 פריקה מכלי שיט של מטען מוצק בצובר, באופן המנוגד להוראות שניתנו לה, ומבלי להתקין את האמצעים הנדרשים כדי למנוע זיהום אוויר כתוצאה מפיזור האבק. פעולות אלה הובילו לפיזור אבק באופן בלתי סביר והעלו חשש לזיהום הסביבה.

קנס משמעותי. נמל חיפה|צילום: המשרד להגנת הסביבה
קנס משמעותי. נמל חיפה|צילום: המשרד להגנת הסביבה

החברה גם לא התקינה מצלמות המחוברות למרכז בקרה, עד למועד שנדרש ממנה, וזאת לצורך ניטור ויזואלי ואלקטרוני של היוצרות אבק העולה מפעילות הפריקה והטעינה. נוסף על אלה, ובניגוד להוראות, לא הוגשו תכניות דיגום ולא בוצעו דיגומים סביבתיים במהלך השנים 2013-2014.

סגן השר להגנת הסביבה, ח”כ ירון מזוז: “לאחרונה הקים נמל חיפה מערך לפריקת צוברים בצורה שאינה מזהמת את הסביבה. זאת לאחר שנדרש לעשות זאת ע”י המשרד להגנת הסביבה. כיוון שלא עשה זאת בעבר, הוטל עליו עיצום כספי. אנו מקווים שמעתה הנמל יעבוד בצורה שאינה מזהמת את הסביבה – גם בתחום האוויר וגם בתחום הים. נמשיך לעקוב ולפקח בצורה צמודה ובלתי מתפשרת אחר פעילות הנמל, כמו על שאר המפעלים המזהמים במפרץ חיפה”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *