שימוע לכרמל אולפינים

שימוע לכרמל אולפינים
צעדי אכיפה. מפרץ חיפה
צילום: אתר pixabay.com

סגן השר להגנת הסביבה: “אנחנו רואים בחומרה רבה כל פגיעה בבריאות תושבי מדינת ישראל”

המשרד להגנת הסביבה זימן את מפעל כרמל אולפינים (מקבוצת בזן) לשימוע, בגין הפרה לכאורה של תנאי היתר הפליטה.

השימוע נקבע בשל מספר אירועים: ב-7 בספטמבר אירעה תקלה באחד המתקנים, אשר הובילה להזרמה מתמשכת של גזים ללפיד, שהגיעו בשיא ל-25 טון לשעה. בסיום האירוע נצפה עשן שחור במשך יותר מ-5 דקות מצטברות, דבר המהווה הפרה של היתר הפליטה. בהמשך אותו יום אירעו תקלות בשני מתקנים נוספים, שהובילו להזרמת כ-7 טון גז ללפידים.

צעדי אכיפה. מפרץ חיפה|צילום: אתר pixabay.com
צעדי אכיפה. מפרץ חיפה|צילום: אתר pixabay.com

ביום שישי לפני כשבועיים, אירעה תקלה נוספת, שגרמה לבעירה עזה מהלפיד ולסערה בקרב תושבי האזור. התקלה, נמסר, הובילה להזרמה של 35 טון גזים לשריפה בלפיד. כמו כן דווח על ריבוי תקלות במתקן ה-RTO, שעקב תקלות נעצרה פעילותו שש פעמים במהלך השנה.

במשרד התקבלו דיווחים ראשוניים בלבד בנוגע לתקלות הללו, ולא בוצע על ידי המפעל תחקיר מעמיק למניעת הישנות המקרים. כמו כן, המפעל לא סיפק מידע מלא, כנדרש. בביקורת שנערכה לפני כשבוע במפעל, נמצא כי שתי ארובות לא עמדו בנוהל בדיקת הארובות.

ח”כ ירון מזוז, סגן השר להגנת הסביבה: “אנחנו רואים בחומרה רבה כל פגיעה בבריאות תושבי מדינת ישראל על-ידי יצירת זיהום אוויר. לא נאפשר לאף מפעל – במפרץ חיפה או בכל אזור אחר בישראל – לפלוט מזהמים בצורה מוגברת ולסכן את התושבים. המשרד רואה בחומרה את ריבוי התקלות במפעל כאו”ל ובקבוצת בז”ן כולה וכן את התנהלות הקבוצה, יפעל ביד קשה בכל הכלים האכיפתיים שברשותו, וכן יוסיף להדק ולהגביר את הפיקוח והאכיפה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *