שיפור של רמת הניקיון בחופים

שיפור של רמת הניקיון בחופים
יש עדיין מקום לשיפור. חוף פלמחים
צילום: משרד להגנת הסביבה

47.4% מהחופים נמצאו נקיים, לעומת 29% בתקופה המקבילה בשנה שעברה

מדד “חוף נקי” של המשרד להגנת הסביבה קובע כי 47.4% מהחופים דורגו כ”נקיים” עד “נקיים מאוד” – זאת, לעומת 29% בתקופה המקבילה אשתקד ולעומת 48.5% בתקופה הקודמת שנבדקה. הרשויות החופיות הנקיות ביותר במדד הן אילת, בת ים, תל אביב והרצליה.

החופים הנקיים ביותר בישראל הם: בצת, גדר תע”ש סידני עלי, הרצליה דרום, חוף הצוק, חוף תל ברוך, בת ים, גן לאומי שפך נחל שורק, גן לאומי פלמחים, חולות פלמחים שטח אש, ובאילת – חופי דג סוף, מפרץ השמש, חברת החשמל, המגדלור והנסיכה.

יש עדיין מקום לשיפור. חוף פלמחים|צילום: משרד להגנת הסביבה
יש עדיין מקום לשיפור. חוף פלמחים|צילום: משרד להגנת הסביבה

מדד “חוף נקי” מתפרסם אחת לשבועיים כחלק מתוכנית “חוף נקי” של המשרד להגנת הסביבה, במסגרתו נשלחים מפקחי המשרד לבדוק 66 רצועות חוף לא מוכרזות ובודקים את נקיונן. תוכנית “חוף נקי” היא יוזמה ייחודית של המשרד להגנת הסביבה, שמטרתה למזער את מפגע הפסולת הימית בישראל ולהביא לניקיונם של החופים והים בהתאם למחויבות הבינלאומית, לטובת הסביבה והציבור בישראל. התוכנית בנויה משישה עמודי תווך המשולבים זה בזה – ניקוי; אכיפה; הסברה, חינוך ופרסום; ניטור פסולת ימית; הפחתה במקור.

גם בבדיקה האחרונה לקיץ זה נקבע כי הרשויות החופיות המלוכלכות ביותר הן גן רוה, ג’סר א-זרקא ונהריה.

מדד “חוף נקי” התפרסם במהלך הקיץ אחת לשבועיים, כחלק מתוכנית “חוף נקי” של המשרד להגנת הסביבה, במסגרתו נשלחים פקחי המשרד לבדוק 66 רצועות חוף לא מוכרזות ובודקים את ניקיונן.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *