סיכום החדשות הטובות של השבוע

סיכום החדשות הטובות של השבוע
רפואה עתיקה, הישגים חדשים. מייקל פלפס
צילום: pixabay.com

אז מה היה לנו השבוע? א-ו-ל-י-מ-פ-י-א-ד-ה ירדן ג’רבי זכתה במדליית ארד והביאה כבוד לשראל, התקציב הדו שנתי אושר על ידי הממשלה, נשיא מדינת טוגו באפריקה הגיע לביקור רשמי, פרס חגג תשעים ושלוש ופתח חשבון סנאפצ’ט חדש, מייקל פילפס עושה זאת שוב, וסיה הלהיבה עשרות אלפים בביקורה בארץ הקודש. רק דברים טובים.


התקציב הדו שנתי של מדינת ישראל אושר פה אחד

לאחר מרתון של דיונים קדחניים שארך למעלה מ 24 שעות, ולאחר שהתגברו על התנגדות השרים בינהם השר בנט, ליצמן ודרעי אושר לבסוף התקציב לשנת 2017-2018 התקציב הצפוי הוא בסך 360 מיליארד שקלים לשנה, בשנה שאחריה יגדל ל 376 מיליארד. לדברי השרים התקציב אמור לתת פתרון לנושאים של הפחתת יוקר המחייה, צמצום פערים והגדלת הצמיחה הפריון.

השר כחלון | צילום ויקיפדיה
השר כחלון | צילום ויקיפדיה


גאווה: ירדן ג’רבי בת ה 27 עושה זאת וזוכה במדליית ארד באולימפיאדת ריו 2016

מיד לאחר מכן כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: “גאווה!!! אני מדליסטית אולימפית!!!! מדינת ישראל היקרה – תודה!”. רק שישה ספורטאים ישראלים זכו לפניה במדליה אולימפית וג’רבי שידעה כמה גדולות הציפיות ממנה. התרגשה על הפודיום, דמעה ונישקה את המדליה אותה העניק לה אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי, ומי ששידר בעצמו בעבר, אינספור תחרויות אולימפיות.

"תביאי מדליה". בכפר האולימפי|צילום: עמוד הפייסבוק של ג'רבי
“תביאי מדליה”. בכפר האולימפי|צילום: עמוד הפייסבוק של ג’רבי

נתניהו: “אפריקה מאוד חשובה לנו”
פור גנאסינגבה (Faure Gnassingbe), נשיא מדינת טוגו שבאפריקה, הגיע לביקור ממלכתי בישראל. הוא נפגש בין היתר עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ועם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. במהלך הפגישה הצביע נתניהו על פסל של בנימין זאב הרצל, חוזה המדינה ואמר לאורח: “מעט אנשים יודעים שהרצל אמר: ‘לאחר שאסיים את המאבק שלי לשחרר את העם שלי, אקדיש את חיי כדי לשחרר את עמי אפריקה’. ובכן, עמי אפריקה חופשיים. וכעת יש לנו את המדינה היהודית שהרצל חזה ואת המדינות הריבוניות של אפריקה ואנחנו משלבים ידיים כדי להבטיח את העתיד המשותף שלנו לשגשוג, ביטחון ושלום”.

לא מובן מאליו. רה"מ ונשיא טוגו|צילום: חיים צח, לע"מ
לא מובן מאליו. רה”מ ונשיא טוגו|צילום: חיים צח, לע”מ

פרס חוגג תשעים ושלוש וחשבון סנאפצ’ט חדש
צעיר לנצח: הוא אולי מבוגר בשנים אבל בהחלט צעיר ברוחו, נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס חוגג השבוע את יום הולדתו וגם חשבון סנאפצ’ט חדש. “השבוע ציינתי 93 וזה נראה לי בדיוק הגיל המתאים לפתוח חשבון סנאפצ’ט” כתב פרס בעמוד הפייסבוק שלו פרס סיפר כי הוא הזמין חמישה בני נוער צעירים מובילים בתחומים: יזמים, סטארטפיסטים ויוטיוברים שמתחזקים רשתות חברתיות המונות אלפי עוקבים.

שמעון פרס צילום ויקמדיה
שמעון פרס צילום ויקמדיה


אגדה חיה: מייקל פלפס זכה במדליית הזהב ה 22 שלו ושבר שיא היסטורי עולמי

מייקל פלפס הדהים את העולם כששבר שיא היסטורי כמותו לא היה מאז שנת 1,168 מה שהופך אותו רשמית לספורטאי הטוב ביותר בעולם. הצעיר האמריקאי שנולד ב-1985 ונחשב לשחיין הטוב בכל הזמנים, הודיע באולימפיאדה הקודמת כי הוא פורש משחייה תחרותית, אולם בהמשך חזר בו ושב לקטוף מדליות.
הסיבה להערכה הרבה שלה הוא זוכה בענף, נובעת לא רק מהעובדה שהוא שובר שיאים סדרתי (37 פעמים בבריכות אולימפיות, יותר מכל אחד אחר בהיסטוריה). גם העובדה שהוא שולט בכל ארבעת סגנונות השחייה גרמה להערצה כלפיו, ובנוסף הוא מצטיין הן בשחייה למרחק 100 מטר, אבל גם ב-200 וב-400 מטר.

רפואה עתיקה, הישגים חדשים. מייקל פלפס|צילום: pixabay.com
רפואה עתיקה, הישגים חדשים. מייקל פלפס|צילום: pixabay.com

ציון לשבח ליחידת “דובדבן”
לאחר התפרצות גל טרור בתחילת השנה, יחידת “דובדבן” הובילה בשנה האחרונה לחימה רציפה שהביאה למעצר מחבלים רביםהרמטכ”ל, רא”ל גדי איזנקוט, אישר את המלצת הוועדה המטכ”לית לעיטורים ולציונים לשבח בראשות נשיא בית הדין הצבאי לערעורים, להענקת ציון לשבח ליחידת “דובדבן” על פעילותה בשנה האחרונה.

סיה כובשת את פארק הירקון
ארבעים אלף מעריצים נלהבים חיכו לזמרת הבינלאומית שהגיעה וכבשה את הבמה, אמנם יש הטוענים כי היא שרה פלייבק ואכזבה חלק ממעריצייה אבל התמונות שרצות ברשת החברתית מראות שהיא הצליחה לעשות שמח בלב לכמה עשרות אלפי ישראלים


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *