“אנחנו מצדיעים לכן, אתן הרמטכ”לים בעתיד”

“אנחנו מצדיעים לכן, אתן הרמטכ”לים בעתיד”
"אי אפשר לוותר עליכן". בתמונה: חיילות מסוות את פניהן
צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה

כך הדגיש ראש הממשלה, בנימין נתניהו באירוע המרכזי בכנסת חציון יום ההצדעה לנשים בצה”ל ובכוחות הביטחון, בנוכחות של מאות חיילות וקצינות מכל זרועות הביטחון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יו”ר הכנסת, ח”כ יולי אדלשטיין (ליכוד) ונשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור השתתפו היום (ג’) באירוע המרכזי בכנסת לציון יום ההצדעה של המשכן לנשים בצה”ל ובכוחות הביטחון, שנערך תחת שם הקוד: “בנות חיל”.

במסגרת האירוע, העלה ראש הממשלה על נס את תרומת החיילות בכלל זרועות הביטחון.

“אתן ההוכחה למהפכה, אין מילה אחרת, שמתרחשת היום בצה”ל, ולשיוויון בנטל שאנו מאמינים שיבוא, גם אם ייקח לו עוד קצת זמן”, קבע ראש הממשלה.

“ההיסטוריה של העם היהודי מלאה בנשות מופת וכך אתן היום. אני נפעם, בסיורים רבים שאני מקיים, מהמקצוענות, הנחישות והיכולות של החיילות. באוויר, ביבשה ובים, כך בכל חילות צה”ל”, הוסיף נתניהו והילל את תרומתה של לוחמת מג”ב, רש”ט הדר כהן ז”ל, בת ה-19, שנרצחה בשנה האחרונה בפיגוע בשער שכם בירושלים.

“עברנו שנה קשה מאוד וראינו לוחמות ושוטרות שהצילו חיי אזרחים ולוחמים אבל גם שילמו בחייהן. כך למשל לוחמת מג”ב הדר כהן שנפלה בשער שכם כשהצילה אזרחים רבים ואת חברותיה בפיגוע טרור. בשם עם ישראל כולו אני מודה לכן על תרומה באמת יוצאת דופן. אנחנו מצדיעים לכן”.

“אתן הרמטכ”לים בעתיד”, הדגיש נתניהו בדבריו.

"יש עוד לאן לחתור". בתמונה: יו"ר הכנסת נואם בפני החיילות ויתר הנוכחים באירוע | צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת
“יש עוד לאן לחתור”. בתמונה: יו”ר הכנסת נואם בפני החיילות ויתר הנוכחים באירוע | צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

יו”ר הכנסת הבהיר בנאומו באירוע כי על אף ההתקדמות ו”כברת הדרך המשמעותית”, כהגדרתו בהשתלבות החיילות, “יש עוד לאן לחתור”.

כמו כן, ביקש אדלשטיין להפנות זרקור לעלייה הדרמטית בהיקף הגיוס של החיילות הדתיות לצה”ל וקרא בקריאת תוכחה לרבני הציונות הדתית: “אל תעמדו בדרכן של הבנות המתגייסות”, כהגדרתו.

“דווקא כאדם דתי אני מוצא לנכון לקרוא לרבני הציונות הדתית וְלִמחנכיו: אל תעמדו בדרכן של הבנות המתגייסות. להיפך: חזקו אותן, עודדו אותן לשרת את המדינה בדרך המשמעותית ביותר שבה יבחרו; תנו להן את ברכת הדרך. אל תתכחשו למציאות יפה זו;

היו גאים בבנות הללו, בחיילות שלנו. אני משוכנע, שממהלך כזה ייצאו כל הצדדים נשכרים”, נימק.

יוזמת היום, ח”כ ד”ר ענת ברקו (ליכוד), אמרה באירוע כי “חיילות ממלאות היום את הכנסת בכל צבעי המדים והמראה מפעים”.

“ערך השוויון הוא כמובן חשוב, אבל האמת היא שאי אפשר לוותר עליכן. אף אחד לא עושה טובה בשילוב חיילות בכל תפקידי הלוחמות ובקורסי צה”ל הבכירים ביותר”, הוסיפה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *