“אני קורא למבקר לזרז ככל האפשר את הדו”ח הסופי על ‘צוק איתן'”

“אני קורא למבקר לזרז ככל האפשר את הדו”ח הסופי על ‘צוק איתן'”
מצטרף לקביעתו של בנט. יאיר לפיד
צילום ארכיון: מתוך YouTube

כך קבע היום (ג’) יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, ח”כ יאיר לפיד, בהתייחסו לדו”ח מבקר המדינה בנושא מבצע ‘צוק איתן’ ולקריאה של שר החינוך, נפתלי בנט להפיק לקחים וללמוד מטעויות העבר במקום לנסות להתכחש אליהן. גורם בליכוד בתגובה לדברי בנט: “הדברים נשמעים יפה, אך כמה חבל שהם שקר מוחלט. העוצמה שלנו היא לא בשקר אלא באמת”

“ועדת החוץ והביטחון נפגשת היום עם הרמטכ”ל בדיוק כשאנחנו מצינים שנתיים למבצע ‘צוק איתן’. בתום מבצע ‘צוק איתן’ החל מבקר המדינה לכתוב דו”ח על המבצע. היו שם כשלים חמורים, גם בכל מה שקשור לדיווח לקבינט וגם בתהליכי קבלת ההחלטות. אני קורא למבקר לזרז ככל האפשר את הדו”ח הסופי, מגיע למשפחות לדעת ומגיע לציבור הישראלי לדעת”, קבע לפיד.

מצטרף לקביעתו של בנט. יאיר לפיד | צילום ארכיון: מתוך YouTube
מצטרף לקביעתו של בנט. יאיר לפיד | צילום ארכיון: מתוך YouTube

לפיד הוסיף כי “ראש הממשלה טען אתמול וסיבותיו עמו, שלא היו כשלים במלחמה הזאת ולא היו טעויות. אני מצטרף מפה לקריאתו של שר החינוך, נפתלי בנט, שקרא לראש הממשלה ואמר לו שמלהכחיש שלא היו טעויות ולנסות להסביר שלא היו טעויות אי אפשר להפיק לקחים”.

“דרכו של צה”ל הייתה כל השנים שהוא מתמודד עם מבצע, הולך אחר כך, מכיר בטעויות שלו, הולך להפיק לקחים”, טען לפיד במקביל.

הדברים, כאמור, בא לאחר שנפתל בנט כתב בחשבון הטוויטר שלו מוקדם יותר הבוקר (ג’) כי “כל מ”מ בצבא מפיק לקחים בסוף תרגיל כדי להימנע מטעויות עתידיות ולהשתפר, ומה שנכון למחלקת חי”ר, נכון כפליים עבור המנהיגות המדינית-ביטחונית של מדינת ישראל. לקראת המערכה הבאה, חובה עלינו ללמוד מטעויות העבר ולא להכחיש אותן. הפקת לקחי-אמת היא אות של עוצמה וביטחון עצמי. מי שלא מוכן ללמוד משגיאות העבר, נדון לחזור עליהן בעתיד”.

יצויין כי גורם בליכוד הגיב היום על דבריו של בנט ואמר כי “הדברים נשמעים יפה, אך כמה חבל שהם שקר מוחלט. העוצמה שלנו היא לא בשקר אלא באמת”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *