“ברגע האמת נפעיל את יכולותינו”

“ברגע האמת נפעיל את יכולותינו”
"הובלה לפסגות חדשות". טקס חילופי המפקדים
צילום: דו"צ

לרגל כניסתו של מפקד חדש לפיקוד העורף אמר שר הביטחון: “אנחנו מקבלים מפקדים עם תחושת אחריות, מפקדים שמוכנים לעמוד באתגרים”

אלוף תמיר ידעי מונה ביום ראשון למפקד פיקוד העורף. טקס החילופים נערך במפקדת פיקוד העורף, מחנה “רחבעם”, במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, חברי פורום המטה הכללי, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

לאירוע זה קדם טקס ביום חמישי שעבר, בו הועלה תת-אלוף תמיר ידעי לדרגת אלוף בטקס שנערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה “רבין” (הקריה), תל-אביב, במעמד שר הביטחון, אביגדור ליברמן.

ליברמן אמר באירוע: “אנחנו מקבלים מפקדים עם תחושת אחריות, מפקדים שמוכנים לעמוד באתגרים – וכנראה שיהיו לא מעט כאלה. אני מאחל לכם הצלחה גדולה. ההצלחה שלכם היא הביטחון של עם ישראל”.

האלוף תמיר ידעי החליף בתפקידו את אלוף יואל סטריק אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויכנס לתפקידו החדש כמפקד פיקוד הצפון בחודש הבא.

"הובלה לפסגות חדשות". טקס חילופי המפקדים|צילום: דו"צ
“הובלה לפסגות חדשות”. טקס חילופי המפקדים|צילום: דו”צ

הרמטכ”ל גדי איזנקוט: “המערכות בשלושת העשורים האחרונים, וכן גם אתגרי השעה שעמם צה”ל מתמודד, מבהירים את נחיצות עוצמתו של פיקוד העורף, את חשיבותו ואת מרכזיותו בצה”ל, את היותו חיל מקצועי ומאומן ואת תרומתו הגדולה לביצור העורף הישראלי. גם היום, בעוד אויבינו מצפון ומדרום מרכזים מאמצים להתעצמות באמצעים ויכולת לפגיעה בעורף הישראלי – עמידתו של העורף היא בסיס לאיתנותה של המדינה במצבי חירום ומלחמה. בעשור האחרון, חל שיפור דרמטי ביכולת המודיעינית, ההתקפית וההגנתית של צה”ל. בצפון נשמר עשור של שקט ובדרום השתפרה המציאות הביטחונית מאז צוק איתן, מציאות ביטחונית זו מאפשרת אורח חיים תקין לאזרחים משני צידי הגבול. יואל, במהלך כהונתך הובלת את הפיקוד במקצועיות ובתבונה, ביססת את מוכנות העורף לאתגרי העתיד באמצעות חיזוק האפקטיביות המבצעית ושכלול היכולות הטכנולוגיות. תמיר, מהמפקדים המבצעיים המנוסים בצה”ל. באמצעות הניסיון, הידע והכישורים שצברת לאורך שנות שירותך המשמעותי בדרג הנפרש ובמטה, תדע להתמודד עם מורכבויות התפקיד ולהבטיח את איתנותו של העורף למול האתגרים שעוד נכונו לו. העורף הישראלי יכול להיות סמוך ובטוח שברגע האמת, נפעיל את יכולותינו המבצעיות ביבשה, באוויר, בים ובסייבר – ונוכל לכל אתגר אליו נידרש. אני סומך עליכם שתוסיפו לפעול באותה הדרך ובאותה הרוח, לחזק את הקשר של צה”ל עם החברה הישראלית ולממש בעשייתכם את מחויבותנו לביטחון המדינה ולשלום אזרחיה”.

האלוף יואל סטריק: “במעמד מרגש זה אני מסיים את פרק הפיקוד על פיקוד העורף, פרק משמעותי בחיי הצבאיים, תקופה מרתקת ומאתגרת בה פעלתי לצד שותפי לדרך להכנת המענה המבצעי השלם לעורף מדינת ישראל. הייתה זאת עבורי זכות גדולה. אני מאמין בכך שעלינו להמשיך להרתיע אויבים ולהרחיק מלחמה, אך באם נדרש, לדעת להפעיל את ‘מכונת המלחמה’ בעורף לצד החזית כך שתתאפשר עמידה איתנה. תודה מיוחדת לאנשי המילואים בכלל המערכים, למפקדי המחוזות, הנפות והגדודים, לאנשי חטיבת החילוץ וההדרכה בסדיר, אלו הפועלים לילה לילה בגזרות השונות למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל. תמיר חברי, אני מעביר את הפיקוד לידיך האמונות, אתה מצויד במיטב הניסיון והכלים הדרושים להובלה לפסגות חדשות”.

האלוף תמיר ידעי: “אני מקבל היום את הפיקוד על פיקוד העורף בתחושת שליחות ואחריות, נכון ומוכן לאתגר המנהיגותי והמקצועי של הובלת הפיקוד והחזית האזרחית, בבניין הכח ואם אדרש לכך גם ביום פקודה. מפקדי וחיילי הפיקוד, במהלך החודשיים האחרונים, שעה שראיתי אתכם מקרוב, הותרתם בי רושם עמוק של פיקוד מקצועי, יסודי, חדור תחושת שליחות ורווי בעשייה, רלוונטית ומשפיעה. אני כבר גאה להיות שייך. למפקד הפיקוד היוצא, חברי יואל, זה זמן רב אנו צועדים יחדיו במעלה השירות, לעיתים בתפקידים מקבילים ופעם שנייה בעקבותיך. תמיד ראיתי בך קצין למופת, מקצוען, יסודי וערכי מהטובים הקיימים לנו בצה”ל”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *