המשטרה נאבקת בשב”חים

המשטרה נאבקת בשב”חים
מאבק נמרץ. אזיקים
צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

במשטרה אומרים כי שהות של שב”חים משמשת פעמים רבות בסיס ליציאה לפעילות פלילית וחבלנית

המשטרה עצרה השבוע 19 שוהים בלתי חוקיים, מרביתם תושבי ג’נין ודהריה. השב”חים נתפסו כשעבדו במאפיות באזור כרמיאל. במשטרה טוענים כי בעלי עסקים לא הפנימו עדיין שהם עלולים לקבל צווי סגירה בעקבות העסקה של עובדים מהרשות הפלסטינית. בשנת 2016 הוצאו במחוז הצפון 20 צווי סגירה מינהליים לבתי עסק שהעסיקו שב”חים. מתחילת 2017 ועד לתחילת השבוע הוצאו צווים לארבעה בתי עסק, בהם מסעדה בתמרה שנסגרה לחמישה ימים.

מהמשטרה נמסר: “שהות של שב”חים משמשת פעמים רבות בסיס ליציאה לפעילות פלילית וחבלנית. נמשיך להיאבק בכל גורם המסייע להגעה ולשהות של שב”חים בשטח מדינת ישראל. הענישה נגד מסיעים, מלינים ומעסיקים הוחמרה לאחרונה, והמשטרה תבצע שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה למיצוי הדין עם העבריינים”.

ובאותו עניין – משטרת עכו לא עצרה עדיין חשודים באירועי ההצתה שאירעו בסוף השבוע שעבר בעכו. ברשות הכיבוי אומרים, כי בחודשים האחרונים אירעו מספר מקרים של הצתת דירות וכלי רכב. מקרים אלה מצטרפים להצתות נוספות של רכוש ועסקים בעכו בחודשים האחרונים.

מאבק נמרץ. אזיקים|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com
מאבק נמרץ. אזיקים|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

בסוף השבוע שעבר הוצתו שלושה כלי רכב – ברחוב משה שפירא, ברחוב אנילביץ’ ובכפר אבו סנאן – דירה ברחוב החרמון בעכו ודלת של דירה הרחוב הארבעה.

במכבי האש אמרו כי חוקר דליקות מטעם הרשות לכבאות והצלה, רשף הרצל אהרון, קבע שבכל המקרים שאירעו בסוף השבוע שעבר מדובר בהצתות. עוד מסר, כי במהלך שנת 2016 הוצתו בעכו 18 דירות ו-25 כלי רכב. בשל מחסור בכוח אדם, בכל אירוע של שריפת דירה או בית עסק מוזעקים כל לוחמי האש העובדים באותה משמרת, ולכן אם פורצת באותה עת שריפה נוספת בעיר, יש צורך להזעיק כבאים מיישובים סמוכים. עוד נמסר: “לוחמי האש פועלים בכל הכוח והצליחו למנוע אסונות ופגיעות בנפש בכל השריפות האלה, שנגרמו כתוצאה מהצתות, ובכל תרחיש אחר או אירוע אחר של שריפה”.

מהמשטרה נמסר, כי חקירת השריפות נמשכת וכי ההערכה היא שהרקע לאירועים פלילי.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *