המשטרה: פוענח רצח הנערה מכסרא

המשטרה: פוענח רצח הנערה מכסרא
לא רוצים תנחומים. וג'דאן אבו חמיד
צילום: פרטי

האירועים זיעזעו את החברה הדרוזית כולה, וראשי העדה קיימו סולחה בין משפחות בכפר ואירגנו עצרת שקטה נגד אלימות

כתב אישום חמור הוגש ביום שני נגד קטין, תושב הצפון, בו נטען כי רצח את וג’דאן אבו חמיד מהיישוב הדרוזי כסרא-סמיע. על פי כתב האישום, ב-20 בדצמבר 2016 הנאשם המתין לנערה בת ה-16 וחצי במסלול בו הלכה מבית הספר לביתה. כשהשניים נפגשו התעורר ביניהם ויכוח, במהלכו דקר הנאשם את הקטינה דקירות רבות שגרמו למותה. הצעיר נמלט, ובהמשך נעצר.

הגופה נמצאה בפארק סמוך ליישוב, בבגדי בית הספר שבו למדה אבו חמיד. למקום הוזעק אמבולנס של מד”א ממטה אשר, אולם לצוות הרפואי לא נותר אלא לקבוע את מות הנערה, שנדקרה מספר פעמים.

לא רוצים תנחומים. וג'דאן אבו חמיד|צילום: פרטי
לא רוצים תנחומים. וג’דאן אבו חמיד|צילום: פרטי

ב-21 בדצמבר 2016, יום לאחר הרצח, הגיע קרוב משפחה של הנרצחת לבית ביישוב סמיע והשליך לעברו רימון רסס שהתפוצץ בחצר, בסמוך לחלון ולמדרגות החיצוניות המובילות לקומה השנייה. כתוצאה מההדף התנפצה זגוגית החלון, ושבריה גרמו לשריטות בכף ידו של אחד מיושבי הבית. כמו כן, נגרם נזק למדרגות הבית, למזגן ולריצוף. כתב אישום הוגש נגד קרוב משפחה של המנוחה בטענה כי ביצע את המעשה כנקמה.

האירועים זיעזעו את החברה הדרוזית כולה, וראשי העדה קיימו סולחה בין משפחות בכפר ואירגנו עצרת שקטה נגד אלימות.

במהלך הדיון שנערך ביום שני השבוע, ביקשו נציגי הפרקליטות שהגישו את כתב האישום לבית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לנוער, להורות על מעצר הקטין עד לתום ההליכים. יצוין, כי מכיוון שתיק זה יתנהל בדלתיים סגורות, נאסר על כלי התקשורת לפרסם את כתב האישום ואת פרטי הנאשם, אשר במהלך חקירתו מסר גרסאות סותרות.

עזאת אבו חמיד, אביה של הנרצחת, אמר לאחר הגשת כתב האישום: “אני מקווה שימוצה איתו הדין ושהוא יקבל עונש מקסימלי מבלי להתחשב בכך שהוא קטין. מי שעשה ותיכנן וארב ורצח, לא פעל כמו קטין. אנחנו לא רוצים תנחומים ממשפחת הרוצח”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *