ירושלים: ירידה חדה בהיקף הטרור

ירושלים: ירידה חדה בהיקף הטרור
יד קשה. ירושלים
צילום: חיים זך, לע"מ

גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, משוכנע כי הדבר הושג בעזרת הפגנת יד קשה כנגד הגורמים האלימים

משטרת ירושלים הצליחה להקטין בחודשים האחרונים, בצורה משמעותית, את היקף האלימות והטרור הפלסטיני. גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, משוכנע כי הדבר הושג בעזרת שילוב בין הצפת העיר בשוטרים, ניטור יעיל של רשתות חברתיות, יד קשה נגד כל מקרה של הפגנת אלימות, גל מעצרים וגם הריסת מבנים בלתי חוקיים.

עם זאת, המצב רחוק מלהיות מושלם – מתחיל ינואר ועד אוקטובר 2105, היו בבירה 4,647 אירועים של יידויי אבנים בירושלים. בשנת 2016 המספר ירד ל-2,844. השנה היו 432 מקרים של השלכת בקבוקי תבערה, ואילו בתקופה המקבילה אשתקד היו 741 מקרים.

יד קשה. ירושלים|צילום: חיים זך, לע"מ
יד קשה. ירושלים|צילום: חיים זך, לע”מ

מספר השלכות האבנים לעבר הרכבת הקלה, באזור שועפט ובית חנינא, היו מתחילת השנה 23 אירועים, לעומת 57 אשתקד. השנה נרצחו בפיגועים שני שוטרים ואזרח אחד, ובתקופה המקבילה בשנה שעברה שמונה ישראלים נרצחו, כולם אזרחים.

ראוי לציין כי בשנה שעברה, עם פרוץ גל הטרור, הורה השר ארדן לנקוט ביד קשה כנגד הטרור – לאט-לאט הבינו הפלסטינים כי כמעט בכל פיגוע, המחבל יחוסל, ביתו ייהרס ועל אזור המגורים שלו יוטלו כתר ועיצומים קשים מצד המדינה. גם השב”כ הצליח למנוע מספר רב של פיגועים ואי אפשר שלא לציין כי גם חלה ירידה חדה במספר הפיגועים לאחר המקרה בו החייל אלאור אזריה חיסל מחבל פצוע וגרם לזעזוע עמוק בחברה הפלסטינית.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *