מדינת ישראל מצדיעה לחללי צוק איתן

מדינת ישראל מצדיעה לחללי צוק איתן

במלאת שנתיים למבצע צוק איתן נערך טקס ממלכתי בהשתתפות ראש הממשלה ונשיא המדינה “אנחנו מכבדים היום את זכרם של בנינו ואחינו, הלוחמים האמיצים שבזכותם אנחנו כאן”.

טקס האזכרה לחללי מבצע ‘צוק איתן’ נערך היום (ג’) במלאת שנתיים למבצע. בטקס השתתפו בני המשפחות השכולות, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יו”ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הרמטכ”ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, ונשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

על הטקס העיבו קריאות בוז שספג נתניהו. יורם טל, אביו של עמרי שנהרג במלחמה, צעק: “הבן שלי נפל בשביל הדמוקרטיה, לא בשביל שלטון כזה”. ראש הממשלה שמר על ממלכתיות והשיב לו: “בתור אח שכול, אני מבין את הכאב שלך, אני יודע מהם אובדן ושכול. בתור ראש ממשלה עשיתי הכל לא לחשוף את החיילים שלנו לסכנה מיותרת לפני שמיצינו את כל האפשרויות, הן במישור המדיני, הן במישור הצבאי. אנחנו מכבדים היום את זכרם של בנינו ואחינו, הלוחמים האמיצים שבזכותם אנחנו כאן.

מחאה חריפה | צילום מארק ליימן לעמ
מכבדים את זכרם של בנינו ואחינו הלוחמים | צילום מארק ליימן לעמ

לאחר מכן אמר ראש הממשלה: “אחי ואחיותיי, בני משפחת השכול, כן יגונכם יגוני, כן כאבכם כאבי. בשנתיים שחלפו מאז המבצע כתבתי לכם, שוחחתי איתכם, פגשתי בכם, דלתי תמיד הייתה ותמיד תישאר פתוחה בפניכם. העם כולו מוקיר את המחיר ששילמו יקירינו ושילמתם אתם להבטחת ביטחון המדינה והגנת אזרחי ישראל. צוק איתן הוא אחד מאותם הצמתים שבהם עם חפץ חיים נאלץ לאחוז בחרב המגן ולהיאבק על עצם הקיום”.

נשיא המדינה אמר באירוע: “המערכה הסתיימה זה זמן, אבל המלחמה לא תמה, משימתה של מדינת ישראל לא הושלמה. אנו נלחמים בארגון טרור, ארגון טרור שהוא אכזרי. קיצוני ורצחני. טרור שאינו מכיר בקיומנו וששם לו למטרה לפגוע ולהשמיד את מדינת ישראל. החמאס ממשיך ומטפח בסיסי טרור בבתי חולים, במסגדים, בבתי ספר. הוא ממשיך להשקיע את מרצו בהתחמשות צבאית, בבניין מנהרות, ובתכנון מתקפות כנגד מדינת ישראל. איננו שאננים, אנו יודעים שהמערכה הבאה – אם תיכפה עלינו, תהיה שונה וקשה מקודמתה. אבל אנו נחושים להגיע אליה מוכנים, מאומנים, מפתיעים ולא מופתעים, ולהכות באויב מכה קשה וחותכת”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס אזכרה לנופלים ב''צוק איתן'' בהר הרצל בירושלים צילום-עמוס בן גרשום לע''מ-26.07.2016
ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס אזכרה לנופלים ב”צוק איתן” בהר הרצל בירושלים צילום-עמוס בן גרשום לע”מ-26.07.2016

הנשיא התייחס בדבריו למחויבותה של מדינת ישראל להשבתם של סגן הדר גולדין וסמל ראשון אורון שאול ז”ל: “הדר ואורון יצאו בשליחות מדינת ישראל, ועל מדינת ישראל מוטלת המשימה, האחריות והמחויבות, להשיבם לביתם. משימה זאת היא חלק מהחוב המוסרי שלנו כלפי חיילינו. עלינו לוודא שכחלק מכל משא ומתן לפתרון המצוקות ההומניטאריות ברצועת עזה תעלה גם חובה אנושית זאת של השבת הבנים לגבולם”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *