נתניהו: “המפתח לניצחון הוא אחדות”

נתניהו: “המפתח לניצחון הוא אחדות”
המלחמה נמשכת. טקס הסיום
צילום: דו"צ

ראש הממשלה, שר הביטחון, ראש המטה הכללי, ומפקד חיל האוויר,השתתפו בטקס “מסדר כנפיים” בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס מחזור 171

בבסיס חיל האוויר בחצרים,התקיים טקס “מסדר כנפיים” בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס מחזור 171. הטקס נערך במעמד ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, ובנוכחות משפחות הבוגרים, חברים ואנשי חיל האוויר.
טקס הסיום נערך בסופן של שלוש שנות הכשרה לתפקיד הקצין, הכשרת הטייס ותואר לימודים אקדמי מאוניברסיטת “בן- גוריון”. החל משבוע הבא יוצבו מסיימי הקורס, אשר כעת הינם לוחמי צוות אוויר, בטייסות השונות בחיל האוויר ויחלו את הכשרתם המבצעית כטייסים ונווטים.

המלחמה נמשכת. טקס הסיום|צילום: דו"צ
המלחמה נמשכת. טקס הסיום|צילום: דו”צ

ראש הממשלה אמר בטקס: “בחודשים האחרונים צה”ל, המשטרה, משמר הגבול והשב”כ נלחמים בתקיפות בגורמי הטרור, במפגעים, במסיתים ובפורעי חוק, והמאבק מתנהל בפורעי חוק מכל צד שהוא, גם באלה מבית, לא נסבול רוצחים בקרבנו. הפעילות הנרחבת של כוחות הביטחון מתבצעת בהגנה ובהתקפה כאחד – בלי שום מגבלות. אזרחי ישראל ניצבים לצד לובשי המדים ומגלים חוסן ואיתנות. אני תמיד אומר: המפתח לניצחון הוא אחדות. כשאנחנו מאוחדים, כשאנחנו עומדים כאיש אחד, מלוכדים בערבות הדדית, אף אויב לא יכול לנו, וזה נכון לגבי המחבלים צמאי הדם ובאותה מידה זה תקף למאבק באסלאם הקיצוני שמטרתו לכבוש את המזרח התיכון והעולם כולו. לאיום על הציוויליזציה שלנו מצד האסלאם הקיצוני יש שתי שלוחות – זו השיעית בהנהגת איראן וזו הסונית בהובלת דאע”ש. הדבר היחיד שיכול לבלום אותו הוא שמשטרי החופש יפנימו את חומרת הסכנה ויגיבו בנחרצות באופן שתואם את חומרת האיום. זה אולי מתחיל לקרות אבל עדיין לא בצורה מלאה”.
רב-אלוף גדי איזנקוט: “אתם מסיימים את קורס הטיס בתקופה רבת שינויים, אתגרים והזדמנויות. חיילי צה”ל מתמודדים מדי יום ביומו עם טרור רצחני ופועלים בנחישות חסרת פשרות כדי לספק ביטחון ותחושת ביטחון לאזרחי מדינת ישראל ותושביה.
“גם מעבר לגבולותינו, במזרח התיכון יודעים היטב כי זרועו הארוכה של צה”ל מסוגלת להגיע לכל יעד כדי למנוע פגיעה בביטחון ישראל. מחר תחל שנת 2016 ונתחיל ליישם את התוכנית הרב-שנתית “גדעון”. כחלק מהתוכנית נמשיך ונרחיב תהליכים שנועדו להפוך את צה”ל לצבא מדויק, יעיל ועוצמתי מתמיד. בשנים הקרובות נבצע צעדים משמעותיים כדי לשמר ולשפר את עוצמת חיל האוויר. עוצמה זו הייתה ותוסיף להיות אחד מעמודי התווך המבצעיים של צה”ל. נקלוט כלי טיס חדישים, נחזק את יכולת ההגנה האווירית ונשפר את תהליכי השילוביות ושיתוף הפעולה הבין-זרועי. כלוחמי אוויר, אני מצפה מכם להיות ערוכים ומוכנים לכל תרחיש שיבוא לפתחנו, ולהציב בראש את מוכנותכם לממש את ייעודו של צה”ל- להגן על המדינה, להבטיח את קיומה ולהמשיך את מסורת לוחמי האוויר לתרומה, להכרעה ולניצחון”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *