פרס לבן 75 שמתנדב בצבא

פרס לבן 75 שמתנדב בצבא
"עיסוק ופעילות - אלה הדרכים להישאר צעיר". פרפוליצ'קוב בטקס הענקת הפרס
צילום: דו"צ

ולרי פרפוליצ’קוב, שבצעירותו שירת כקצין הנדסת טילים בצבא ברה”מ לשעבר, מתנדב ב-15 השנים האחרונות בתחזוקת מחסני חירום

ולרי פרפוליצ’קוב, בן 75 מכרמיאל, קיבל לאחרונה פרס מפעל חיים מקצין הלוגיסטיקה הראשי, תא”ל יוסי אילוק. פרפוליצ’קוב, נשוי ואב לבת, עלה מרוסיה בשנת 2000 ומתנדב זה 15 שנה במחנה צבאי בגליל המערבי. במסגרת תפקידו הוא אחראי על קבוצת מתנדבים מכרמיאל אשר מטפלים ומתחזקים אביזרים של כלי רכב קרביים ומשוריינים במחסני החירום של הצבא בצפון.

בצעירותו למד פרפוליצ’קוב הנדסה ושירת בצבא הרוסי במשך כשנתיים כקצין הנדסת טילים. “עליתי לפה כי אני יהודי וזה המקום שלי”, הוא מספר. “הרגשתי שזו החובה שלי, בתור אזרח, לתרום בחזרה למדינה שקיבלה אותי בגיל כה מבוגר. בגלל שכבר לא יכולתי להתגייס, אני עושה כל מה שאני יכול. זו החובה שלי כאזרח”.

"עיסוק ופעילות - אלה הדרכים להישאר צעיר". פרפוליצ'קוב בטקס הענקת הפרס|צילום: דו"צ
“עיסוק ופעילות – אלה הדרכים להישאר צעיר”. פרפוליצ’קוב בטקס הענקת הפרס|צילום: דו”צ

פרפוליצ’קוב מציין כי סיבה נוספת לגאווה בחייו היא העובדה שגם בתו מהנדסת.

טקס הענקת הפרס נערך בקריית ההדרכה החדשה של צה”ל בדרום. הוועדה שבחרה להעניק למתנדב הוותיק את הפרס, ציינה בהחלטתה: “ולרי זוכה להערכה רבה מהמפקדים, אנשי הקבע והחיילים במתקנים שבהם הוא מתנדב, זוכה לאהבה ולהוקרה רבה וראוי לכל הערכה על עבודתו, המתבצעת בהתנדבות. לאחר מספר שנים של התנדבות, בעקבות התמדתו והצטיינותו, נבחר להיות אחראי על קבוצת מתנדבים מכרמיאל, לתכלל את העבודה שלהם”.

ראש מדור המתנדבים בחיל הלוגיסטיקה, רס”ן מלי אברונל: “חיל הלוגיסטיקה וצה”ל מוקירים ומעריכים את המתנדבים אשר במשך שנים, במסירות מופלאה, תורמים ומסייעים למוכנותו של צה”ל לחירום. נדרשת בעבודה הזו המון סבלנות ומקצועיות, והוא ממלא אותה בצורה מרשימה”.

“עיסוק ופעילות – אלה הדרכים להישאר צעיר”, מספר פרפוליצ’קוב בחיוך. “אם יש עוד אנשים שרוצים להצטרף, נשמח”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *