צה”ל חנך את עיר הבה”דים

צה”ל חנך את עיר הבה”דים
"התחדשות ענקית לצבא הגנה לישראל". נתניהו מקבל הדרכה
צילום: עמוס בן גרשון

נתניהו אמר בטקס: “נוהגים לומר: קשה באימונים קל בקרב. ואני אומר: קידמה בהכשרה, ניצחון במלחמה”

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן חנכו את קריית ההדרכה הראשית של צה”ל ע”ש אריאל שרון. במהלך הביקור במקום המכונה בעגה הצבאית עיר הבה”דים, ביקרו האח”מים בבית-הספר לרפואה צבאית, שם קיבלו סקירה ממפקד המקום, אל”מ משה מיוחס. בביקור השתתפו גם ראש המל”ל בפועל יעקב נגל, ומנכ”ל משרד רה”מ, אלי גרונר. בפני האורחים הוצגו החידושים הטכנולוגיים ואפליקציות שחיילים מפתחים ומתכנתים לייעול הלמידה והשירות הרפואי שניתן לחיילים.

"התחדשות ענקית לצבא הגנה לישראל". נתניהו מקבל הדרכה|צילום: עמוס בן גרשון
“התחדשות ענקית לצבא הגנה לישראל”. נתניהו מקבל הדרכה|צילום: עמוס בן גרשון

ראש הממשלה צפה מקרוב בתצוגת תכלית ובסימולטור של אירוע רב-נפגעים ופעילות החניכים. לאחר מכן ראש הממשלה ושר הביטחון נפגשו ושוחחו עם חניכי קורס פרמדיקים. ראש הממשלה ענה לשאלת אחד החיילים: “אנחנו בקשר הדוק עם רוסיה. נפגשתי עם פוטין ארבע פעמים בשנה האחרונה כדי להדק את הקשר וכדי שלא תהיה התנגשות שאף אחד לא רוצה בה בין צה”ל לצבא הרוסי, עד היום לא הייתה ונקווה שלא תהיה. המציאות במזרח התיכון משתנה מהר מאוד ולא בהכרח לרעתנו. הדבר הכי חשוב הוא שנהיה מאוד חזקים. מהחלש כולם בורחים. אנחנו מאוד חזקים ואתם מחזקים אותנו”.

במהלך הטקס הרשמי אמר נתניהו בנימה אישית: “אני זוכר את בסיס ההדרכה שהלכתי אליהם בקורס תול”רים וקורס חבלה, וקורס קשר וקורסים אחרים, מיני קורסים כאלה ויצא לי לראות בחוואראה או באדוריים, או במקומות אחרים את הבסיסים שהיו לנו כמו הצריפים שעברו הנה, והבסיסים ישנים מימי הבריטים, או בסיסים של הצבא הירדני, בדרך כלל מתקנים מאוד מיושנים, בחורף זה היה דולף, בקיץ היה חם. מה קורה שאתם יושבים בקורס וחם, אין לכם מיזוג? מה קורה כשנרדמים ושופכים עליך מימיה על הראש? זה לא השימוש הכי טוב בזמן של החניכים ולא השימוש הכי טוב בזמן של המדריכים. והשינוי הזה בא כאן לכלל ביטוי מתקנים אדירים, וביכולות אדירות, במיזוג של הטכנולוגיה. אנחנו היינו נוהגים לומר ועדיין נוהגים לומר: קשה באימונים קל בקרב. ואני אומר: קידמה בהכשרה, ניצחון במלחמה. זה נותן יתרון עצום ופה מתחיל היתרון האיכותי. פה, במקום הזה. אבל תמיד אנחנו זוכרים שגם אם הטכנולוגיה וגם עם ההתקדמות והקידמה, הכל בסוף נשען על רוח הלוחמים, רוחו של צה”ל ורוחה של מדינת ישראל. ואני רואה פה את אותה רוח, בדיוק את אותה רוח, אבל עם מכפלות גדולות של קידמה. לכן יש פה התחדשות ענקית לצבא הגנה לישראל”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *