צל”ש ליחידת “דובדבן”

צל”ש ליחידת “דובדבן”
הכי טוב. לוחם בדובדבן
צילום: דו"צ

הרמטכ”ל ציין כי הציון לשבח הוענק למפקדי היחידה, לוחמיה וחייליה על כך שהפגינו בפעילותם דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות בביצוע משימותיהם

הרמטכ”ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, העניק צל”ש לסיירת דובדבן, ואת התעודה העניק למפקד היחידה, סגן-אלוף ע’, באירוע שנערך בבסיס יחידת “דובדבן”. הרמטכ”ל ציין כי הציון לשבח הוענק למפקדי היחידה, לוחמיה וחייליה על כך שהפגינו בפעילותם דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות בביצוע משימותיהם.

הכי טוב. לוחם בדובדבן|צילום: דו"צ
הכי טוב. לוחם בדובדבן|צילום: דו”צ


בטקס נכחו גם מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ליאור כרמלי, מפקד עוצבת “האש”, תת-אלוף אורי גורדין, ומפקד חטיבת “הקומנדו”, אלוף-משנה דוד זיני. כמו כן נכח באירוע מפקד יחידת “דובדבן” בשנתיים החולפות, אלוף-משנה קובי הלר, המשמש כיום כמפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה.

יחידת “דובדבן” הובילה בשנה האחרונה לחימה רציפה ומתמשכת בגזרת יהודה ושומרון בפיקוד המרכז, תוך ביצוע פעילות מבצעית מורכבת. היחידה השתתפה במאות מבצעים, בתנאי לחימה מורכבים, במטרה לעצור מבוקשים, לסכל פיגועים ולפגוע בתשתיות הטרור. עוד נמסר כי היחידה פיתחה והטמיעה אמצעי לחימה ייעודיים אשר העצימו את היעילות המבצעית והעמיקו את יכולות הלוחם המסתערב.

ראש המטה הכללי אמר: “יחידת ‘דובדבן’ מציינת 30 שנים ליום הקמתה. הייתה לי הזכות להיות בטקס דומה כמפקד אוגדת יהודה ושומרון לפני 12 שנים כשיחידת ‘דובדבן’ הובילה את הלחימה מול טרור המתאבדים ולמעשה זאת הפעם השלישית בה הרמטכ״ל נותן ציון לשבח ליחידת ‘דובדבן’. בסופו של דבר, הכל קם ונופל על האנשים, על רוח הלחימה של האנשים, על צדקת הדרך של האנשים, על הנכונות להתגייס, על הנכונות להשתייך ליחידות דוגמת ‘דובדבן’ ולהוביל את הלחימה בטרור. אתם היום חוד החנית של צה״ל ושל מדינת ישראל בלחימה בטרור. אני מצדיע לכם על מה שעשיתם ומצפה לאתגרים הבאים בעתיד, בהם נמשיך להצטיין ולעשות הכי טוב שאנו יודעים למען ביטחון תושבי מדינת ישראל”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *