שוטרים יוכשרו להכרת אוכלוסיות ייעודיות

שוטרים יוכשרו להכרת אוכלוסיות ייעודיות
להדגיש שוויון. הסיור במכללה
צילום: דוברות הכנסת

משטרה החלה לערוך סדנאות לשוטרים וקצינים במטרה להכיר טוב יותר ערבים, חרדים, עולים חדשים ועובדים זרים

בסיור במכללה להכשרת שוטרים, חברי ועדת העלייה והקליטה של הכנסת הופתעו לשמוע על מיזם חדש. מתברר כי המשטרה עורכת סדנאות לכעשרת-אלפים מאנשיה, להכרת אוכלוסיות ייחודיות, כערבים, חרדים, עולים חדשים ועובדים זרים.

כידוע המכללה הלאומית לשוטרים פועלת מזה כשנה וחצי ליד בית שמש, והיא עברה שינוי עצום מאז המעבר מקרית אתא. תנ”צ חיים בלומנפלד, מפקד המכללה, הדגיש את השינוי שעברה המשטרה ביחס ליוצאי הקהילה האתיופית, בעיקר בשיטות ההדרכה והחינוך לשוטרים, הגברת
גיוס בני הקהילה למשטרה עד שיעורם באוכלוסייה.

להדגיש שוויון. הסיור במכללה| צילום: דוברות הכנסת
להדגיש שוויון. הסיור במכללה|
צילום: דוברות הכנסת

בין היתר הוא סיפר כי השוטרים לומדים כי “זה שבן העדה לא מסתכל לך בעיניים, אין זה אומר שהוא מסתיר משהו – אלא שהוא מכבד אותך”.

נצ”מ משה (איקו) שחר, אחראי הכשרות הנגדים במכללה, הוסיף את החובה להתאים את התייחסות השוטר אל האזרח הספציפי עימו הוא נפגש, את מחויבות המשטרה למנוע עבירות ולא להופיע רק לאחריהן ואת ההדרכה, ההרצאות, הסדנאות ועבודות הגמר ל”כשירות תרבותית”, להכרה והכלה של אוכלוסיות שונות.

לדברי נצ”מ הדס שפירא-מדמוני, קצינת החינוך של המשטרה, בכל התחנות בארץ עוברים השוטרים סדנאות לרב-תרבותיות כחרדים, עולים חדשים, עובדים-זרים – בהכרת התרבויות, ניתוח תרחישים וגיבוש אמצעים להעמקת הקשר עם האוכלוסייה הייחודית. לדבריה, שיתוף הפעולה של השוטרים הוא טוב מאד לאחר סדנאות אלו, והן מותאמות כל העת לכל תחנה ותחנה. עד היום הוכשרו בסדנאות למעלה מ-6,000 שוטרים וכל 600 הקצינים הבכירים, והן יורחבו ל-3,000 שוטרים ביחידות נוספות.

חברי הועדה סיירו במתקני המכללה, בחדרי ההדמיה, ערכו מטווח אלקטרוני-טקטי, בהדכת רב פקד אייל גרמאי, בן העדה, מפקד מגמת היס”מ במכללה.

לדברי יו”ר ועדת העלייה והקליטה, ח”כ אברהם נגוסה (הליכוד) “השילוב בחברה, עם המינוי במשרות בכירות, הוא הדרך למנוע את תחושת ‘אתם – ואנחנו’, ויש להדגיש את שוויון האזרחים, ולשלב במכללה כמה שיותר עולים חדשים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *