תוקם מכינה קדם צבאית ביישוב ג’וליס

תוקם מכינה קדם צבאית ביישוב ג’וליס
דוחף לאקדמיה. בנט בטקס
צילום: פרטי

שר החינוך אמר לתלמידים: “בג’וליס נכרתה הברית בין העדה הדרוזית לבין מדינת ישראל”

שר החינוך, נפתלי בנט, השתתף ביום חמישי שעבר בטקס הנחת אבן הפינה למבנה המכינה הקדם צבאית הדרוזית-יהודית הראשונה בישראל, שתוקם בכפר ג’וליס. בטקס נכחו גם מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, אורנה שמחון, וראש המועצה המקומית, סלמאן עאמר. בנט אמר בטקס: “בג’וליס נכרתה הברית בין העדה הדרוזית לבין מדינת ישראל. אנחנו לא מדברים על הברית ההיסטורית. עברנו למעשים. הכפר ג’וליס מהווה דוגמה ומופת בחינוך הנוער לערכים ולתרומה משמעותית בצבא ובחברה הישראלית. פגשתי בג’וליס אנשים נפלאים, שרואים שליחות בחינוך הנוער, בקירוב לבבות בין המגזרים בחברה הישראלית ובטיפוח וקידום המערך החינוכי ככלי להעצמה אישית וקהילתית. נמשיך לקדם את העדה הדרוזית במערכת החינוך ולתת לה את הכלים להיות חלק אינטגרלי מהחברה”.
המטרה של מכינת “ארזי הגליל”, שתיפתח באוגוסט, היא לתרום לשילוב מוקדם, מתמשך ויציב בין האוכלוסייה הדרוזית לאוכלוסייה היהודית. המצב הקיים היום הוא שמרבית המפגשים בין המגזרים מתקיימים לראשונה רק במהלך השירות הצבאי. המכינה הקדם צבאית החדשה תאפשר מפגשים כאלה עוד לפני השירות הצבאי, ובכך תתרום להשתלבות ולתחושת השותפות בין המגזרים, מעבר לשירות הצבאי, בתחומי החיים השונים.

דוחף לאקדמיה. בנט בטקס|צילום: פרטי
דוחף לאקדמיה. בנט בטקס|צילום: פרטי

לאחר הטקס נפגש בנט עם תלמידי כיתות י”ב מהיישובים ג’וליס, ירכא ועכו, והביע את הערכתו לתיכון ג’וליס, שהגיע בשנה האחרונה לעשירייה הראשונה של משרד החינוך במדד הערכיות. בנט עודד את התלמידים להמשיך ללימודים גבוהים, וציין כי הדבר יתרום להשתלבותם בחברה בצורה מרבית בהמשך. יצוין, כי למרות של-80 אחוז מבוגרי מערכת החינוך בג’וליס עומדים בדרישות הסף ללימודים לתואר ראשון, רק 18 אחוז אכן ממשיכים בלימודיהם.
במהלך הביקור בג’וליס ביקר בנט בחדר ההנצחה לסגן אלוף עמיר (חוסיין) עאמר ז”ל, מג”ד ברק בחטיבת גולני, שנפל בדרום לבנון בעת הלחימה בחיזבאללה, ועל שמו קרויה עמותת “עמירים”. לאחר מכן ביקר השר את ראש העדה הדרוזית, שייח’ מוואפק טריף, ושוחח עימו על יחסי היהודים והדרוזים בישראל.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *