ברכבת יחשמלו את הקו בין ת”א לירושלים

ברכבת יחשמלו את הקו בין ת”א לירושלים

בשל העבודות רכבות מנהריה לבאר שבע ייסעו במסלול עוקף, אבל יעצרו בכל התחנות

שבוע הבא יחולו שיבושים בקווי הרכבת מנהריה ובאר שבע למרכז הארץ. לצורך הקמת התשתית המסילתית ותשתיות החשמל לרכבות החשמליות בקו המהיר שבין תל אביב לירושלים, ייסגרו מיום שני, 19 בספטמבר, ועד ליום שלישי, 27 בספטמבר, בשעה 5:00, שלוש תחנות בתל אביב – האוניברסיטה, מרכז והשלום. בפרק זמן זה לא יהיו רכבות מהירות בין נהריה ועכו לתל אביב, ויופעל קו רכבת ייעודי, רק פעם בשעה, מנהריה לבאר שבע, בשני הכיוונים, במסלול שיעקוף את תל אביב. התחנות בקו זה יהיו נהריה, עכו, קרית מוצקין, קרית חיים, חוצות המפרץ, לב המפרץ, תחנות חיפה, בנימינה, הרצליה, לוד, רמלה, קרית גת, להבים, תחנות באר שבע. רכבות אלה לא יפעלו לאורך כל שעות היום, אלא רק בשעות 9:30-4:59 בבוקר ובשעות 19:27-12:59.

פיצוי לנוסעים הקבועים. רכבת | צילום ויקפדיה
פיצוי לנוסעים הקבועים. רכבת | צילום ויקפדיה

רכבות הלילה בקו נהריה-נתב”ג יגיעו עד להרצליה, ויופעל שירות אוטובוסים ללא תשלום עבור רכבות הלילה, בין תחנת הרצליה לנמל התעופה בן גוריון, בשני הכיוונים.

מהרכבת נמסר: “לקוחות בעלי כרטיס תקופתי (גמיש 7, גמיש 30) שהינו בתוקף בזמן סגירת המקטע ושאחת או יותר מהתחנות הסגורות נכללות בו, יהיו זכאים לפיצוי שיינתן בהארכת תוקף הנסיעה, בהתאמה למספר הימים שבהם כרטיס הנסיעה היה בתוקף ומקטע הנסיעה היה סגור”.

מנכ”ל הרכבת, בעז צפריר: “העבודות להקמת קו הרכבת המהיר בין הרצליה ותל אביב לירושלים מתקדמות לקראת הישורת האחרונה. על מנת להכשיר את תחנות הרכבת ותוואי המסילות לקליטת הרכבות החשמליות החדשות בקו זה ב-2018, נבצע במהלך החודשים הבאים עבודות תשתית מורכבות בתחנות תל אביב והרצליה, אשר מחייבות את הפסקת תנועת הרכבות למספר ימים. אנו מודעים לאי הנוחות הנגרמת עקב העבודות, ופועלים ביחד עם משרד התחבורה לדרכי נסיעה חלופיות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *